Krempna po raz siódmy gościła Ultramaraton Magurski

VII Ultramaraton Magurski w Krempnej | FOT. © materiały prasowe Organizatorów

W dniach 13 i 14 sierpnia w Krempnej odbyła się siódma edycja Ultramaratonu Magurskiego. Baza Zawodów zlokalizowana nad Zalewem na Wisłoce już w piątek zapełniała się zawodnikami, którzy odbierali swoje pakiety startowe i rozbijali namioty. Zjawili się jak co roku tłumnie, wraz z bliskimi. Przyjechali nie tylko goście z Polski, ale również pochodzący z takich krajów jak Czechy, Francja, Litwa oraz Indie i Nowa Zelandia.

O godzinie szesnastej wystartował pierwszy bieg. Jego trasa wiodła z Krempnej przez Kamień, następnie obok cerkwi w Kotani, aby przez stromy podbieg na Kolanin, po 23 kilometrach doprowadzić do Krempnej. Najszybciej ten dystans ukończył Sebastian Nicpoń (Karkonosz Running Team, Szarki), który potrzebował niespełna dwie godziny. Wśród kobiet wygrała Małgorzata Łabuz (Wrocław), dobiegając 20 minut później.

W sobotę biegali zawodnicy długodystansowi. W Bazie zawodów ruch zaczął się już od świtu, bo o godzinie piątej wystartowali zawodnicy dystansów 65 i 108 kilometrów. Ich trasa wiodła przez Kamień, Kolanin, Magurę Wątkowską, do Bartnego, a stamtąd przez łąki Wołowca, Nieznajowej i Radocyny docierali do Ożennej i przez Wysokie zbiegali do Krempnej. Tutaj medale czekały na zawodników dystansu 65 km. Najszybszym biegaczem okazał się Jacek Wójcik (Finisz Rymanów, Gwoźnica Górna). Najszybszą kobietą na tym dystansie była Anna Kapelan (Fitness z Pasją, Przemyśl).

Jednak nie wszyscy kończyli w Krempnej, bowiem zawodnicy startujący na dystansie 108 km biegli powtórnie na Kamień i przez Kąty, Górę Grzywacką, Chyrową, Myscową w końcu ponownie dobiegali nad Zalew w Krempnej. Najszybciej zrobił to Krzysztof Wiernusz (Finisz Rymanów), który pokonał ten dystans w dwanaście godzin. Wśród kobiet wygrała Lenka Wagner (Bobowa, Czechy), przybiegając dwie i pół godziny później.

W sobotę zorganizowano także bieg na dystansie 49 km, którego trasa zataczała pętlę przez Kamień, Kąty, Chyrową i Myscową. Zwyciężyli w nim Piotr Mazan (Finisz Rymanów, Rymanów) oraz Agata Rępalska (Krościenko Wyżne).

Partnerami biegu “Ultramaraton Magurski” są m.in. Województwo Podkarpackie, Gmina Krempna i Stowarzyszenie Rozwoju na Rzecz Gminy Krempna oraz Magurski Park Narodowy.

Organizatorzy Ultramaratonu serdecznie dziękują wszystkim wolontariuszom i zawodnikom za stworzenie pięknej, radosnej atmosfery i zapraszają do Krempnej za rok!