Na drogach

Zadbajmy wspólnie o bezpieczną drogę do szkoły

| FOT. © zdjęcie ilustrujące / terazJaslo.pl / Damian Palar

Wakacje dobiegły końca. W środę dzieci i młodzież rozpoczną naukę po beztroskim wypoczynku. Z kolei dla policjantów wrzesień to miesiąc wytężonej pracy. Funkcjonariusze będą prowadzić działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniów i ich bezpieczną drogę do szkoły.

Jasielscy policjanci jak co roku, będą czuwać nad bezpiecznym powrotem uczniów do szkół. Wzmożone patrole ruchu drogowego będą patrolować rejony szkół oraz drogi dojazdowe, po to by zapewnić bezpieczeństwo dzieci idących do szkoły. Kontrolowana będzie też prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, ich trzeźwość, korzystanie z pasów bezpieczeństwa, stan techniczny pojazdów, a przede wszystkim sposób przewożenia dzieci.

O tym jak bezpiecznie korzystać z drogi, przejścia dla pieszych i o podstawowych zasadach ruchu drogowego uczniowie będą mogli się dowiedzieć podczas spotkań profilaktycznych z policjantami, które rozpoczną się od najbliższych dni, na terenie wszystkich szkół podstawowych na terenie powiatu jasielskiego.

Ważna rolę w procesie uświadamiania najmłodszych o zagrożeniach odgrywają rodzice. Dlatego też, apelujemy do rodziców by rozmawiali z dziećmi każdego dnia odprowadzając je do szkoły, przy okazji spacerów, jazdy samochodem czy wspólnego wyjścia. Należy pamiętać, że podstawy bezpiecznego zachowania muszą być poparte dobrym przykładem.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i stosowanie się do przepisów.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE