Informacje

Ewakuacja mieszkańców bloku przy ulicy Metzgera 10 w Jaśle

Zakończyła się już ewakuacja wszystkich mieszkańców budynku wielorodzinnego przy ulicy Metzgera 10. Podczas prac remontowych prowadzonych w znajdującym się na parterze lokalu usługowym doszło do naruszenia konstrukcji budynku, co spowodowało zagrożenie zawaleniem. Na miejscu pracują znaczne siły i środki straży pożarnej, a jak również pozostałe inspekcje, służby i straże.

Po godzinie 19-stej rozmawialiśmy na miejscu z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Według informacji przekazanej portalowi „terazJaslo.pl” przez bryg. Piotra Śmietanę, podczas prowadzonych prac remontowo – budowlanych w lokalu usługowym znajdującym się na parterze budynku doszło do naruszenia konstrukcji nośnej obiektu. „Firma wyburzyła dwa słupy. Powała została zabezpieczona, ale belki pękają w dalszym ciągu” – przekazał.

W związku z powstałym zagrożeniem Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o natychmiastowej ewakuacji mieszkańców. Do tych działań zaangażowano strażaków zawodowych z Jasła oraz ochotników z Trzcinicy i Osobnicy. Szczególnie potrzebna była ich pomoc przy wyprowadzeniu na zewnątrz budynku osób starszych i mocno schorowanych.

Do działań zaangażowano ponadto Państwowe Ratownictwo Medyczne, Policję, Straż Miejską, a także Pogotowie Gazowe.

Na miejscu pojawili się przedstawiciele lokalnych władz: starosta jasielski Adam Pawluś, wicestarosta Stanisław Pankiewicz, etatowy członek Zarządu Powiatu Jan Muzyka oraz burmistrz Jasła Ryszard Pabian.

Łącznie w bloku miało znajdować się 44 osoby. Ich ewakuacja zakończyła się bezpiecznie tuż przed godziną 21-wszą. Dla lokatorów zostały podstawione specjalne autobusy, którymi zainteresowani zostaną przewiezieni do domów osiedlowych, gdzie znajdą tymczasowe schronienie. Część spędzi najbliższą noc u rodziny i znajomych.

Ruch na ulicy Metzgera od ronda „Hallera” do skrzyżowania z ulicą 3-go Maja został całkowicie wstrzymany.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.