Informacje

30. finał WOŚP – w Jaśle oprócz kwesty również koncerty, licytacje oraz iluminacja świetlna

| Plakat promujący 30. finał WOŚP w Jaśle (kliknij, aby powiększyć szczegóły)

Od wielu lat jaślanie chętnie identyfikują się z ideą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świadczą o tym sumy kwot jakie każdego roku trafiają do puszek kwestującej na ulicach naszego miasta licznej rzeszy wolontariuszy. Dzięki udzielanemu wsparciu miejscowy szpital otrzymał na przestrzeni ostatnich trzech dekad wiele specjalistycznego sprzętu potrzebnego do ratowania życia i zdrowia mieszkańców regionu. Już w najbliższą niedzielę będzie miał miejsce jubileuszowy, trzydziesty finał akcji. Z tej okazji przygotowano dodatkowe atrakcje, na które organizatorzy zapraszają w godzinach wieczornych na płytę Rynku.

Za organizację sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście oraz wydarzeń towarzyszących trzydziestemu finałowi akcji odpowiedzialne jest stowarzyszenie „Consensus”. Motyw przewodni jubileuszowej zbiórki pieniędzy brzmi: „Przejrzyj na oczy”. Działania fundacji kierowanej przez Jerzego Owsiaka celują bowiem w tym roku w okulistykę dziecięcą.

Jak poinformował portal regionalny terazJaslo.pl Aleksander Chwedeńczuk z miejscowego sztabu WOŚP: „Na ulice Jasła i powiatu wyjdzie około 150 wolontariuszy z puszkami i identyfikatorami. W tym roku zbiórka zostanie przekazana na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”.

Pomimo trudnej sytuacji pandemicznej w naszym kraju organizatorzy nie zapominają o wydarzeniach towarzyszących publicznej kweście i zapraszają na centralny plac naszego miasta. Od godziny osiemnastej rozpoczną się w tym miejscu koncerty. Na scenie zaprezentują się zespół „Zvariowani” oraz Arek Zawiliński. Przygotowaną w ten sposób ofertą muzyczną organizatorzy przedsięwzięcia chcą promować młodych, utalentowanych, ale jeszcze mało znanych szerokiej publiczności twórców związanych z Jasłem i jego najbliższą okolicą.

[AKTUALIZACJA: 30.01, godz. 16:10] Z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne, wydarzenie zostało przeniesione na schody wejściowe do Jasielskiego Domu Kultury.

W przerwie pomiędzy poszczególnymi występami zaplanowano licytację przedmiotów przekazanych przez społeczników, przedsiębiorców czy instytucje. Na aukcję wystawiono w tym roku m.in. gadżety związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, miejskie gadżety nawiązujące do hasła promocyjnego „Jasło winne klimaty”, płyty z autografami jasielskich muzyków – Roksany Węgiel, Michała Szpaka, Ralpha Kaminskiego i Mateusza Mijala oraz wiele innych. Dochód z ich zakupu wesprze w całości działania WOŚP.

Tradycyjnie zaś o godzinie dwudziestej wystrzelone zostanie „Światełko do nieba” – tym razem jednak w formie iluminacji świetlnej.

Partnerami wydarzenia są: Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury, Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, Straż Miejska w Jaśle, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Szpital Specjalistyczny w Jaśle, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Ochotnicze Straże Pożarne.

Sponsorzy: „PetroGeo” – Przedsiębiorstwo Usług Laboratoryjnych i Geologicznych sp. z o.o., Frogart – Jasielskie Centrum Reklamy, Trafunek Dębowiec, Trans-Wiert sp. z o.o., Hesta – przewóz osób Jasło, Kawiarnia „Parkowa”, Zakład Cukierniczy „U Zofii”, Kawiarnia „Cafe Lulu”, Piekarnia Jan Wątroba, Zakład Masarski Dobrucowa, Masarnia Wrocanka, Ireneusz Hendzel, Marcin Węgrzyn.

Szczegółowy plan imprezy: godz. 18:00 – otwarcie; godz. 18:00 – 19:15 – koncert zespołu „Zvariowani”; godz. 19:15 – 19:30 – licytacje; godz. 19:30 – 20:00 – koncert Arka Zawilińskiego (część 1); godz. 20:00 – 20:15 – iluminacja świetlna „Światełko do nieba”; godz. 20:15 – 21:00 – koncert Arka Zawilińskiego (część 2); godz. 21:00 – zakończenie.

Dla przypomnienia: w trakcie ubiegłorocznego lokalnego finału wolontariuszom udało się uzbierać łącznie kwotę 62 566,32 zł. Należy podkreślić, że wartość urządzeń medycznych zakupionych do poszczególnych jednostek organizacyjnych jasielskiego szpitala ze środków uzyskanych w ramach poprzednich edycji WOŚP przekracza 1,5 mln złotych.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.