Kultura | rozrywka | edukacja

Tajemnicza dolina Omo w Etiopii (zapowiedź)

117. Studnia Kulturalna JDK

| Plakat zapowiadający wydarzenie (kliknij, aby powiększyć)

Krakowska dziennikarka, aktorka i podróżniczka Marzena Figiel-Strzała będzie – w piątek, 18 lutego o godz. 17.00 – gościem 117 Studni Kulturalnej Jasielskiego Domu Kultury. Wstęp 10 zł . Liczba miejsc ograniczona.

Marzena Figiel-Strzała, znana ze swoich ról aktorskich w filmach: „Botoks”, „Kobiety mafii” i „Nazywam się Julita”, fascynuje się dalekimi wyprawami, a szczególnie odkrywaniem Afryki i tamtejszych plemion. Swoje zapoczątkowane w wieku 18 lat wyprawy na ten kontynent uwiecznia na zdjęciach.

Jako dziennikarka stworzyła cykl reportaży „Dzieci Świata”, które przedstawiają najmłodszych mieszkańców różnych zakątków naszej planety. Odsłania w nich smutne strony życia dzieci niedożywionych, nękanych przez różne choroby, pozbawionych edukacji, często wykorzystywanych jako tania siła robocza i nie tylko. Autorka nagłaśnia mało znane problemy oraz zbiera fundusze na rzecz potrzebujących.

W ramach Studni Kulturalnej JDK Marzena Figiel-Strzała wygłosi prelekcję poświęconą ludom zamieszkującym dolinę rzeki Omo w Etiopii. Przybliży w niej życie plemion Mursi, Hamer, Daasanach, Surma, Karo i Arbore, wśród których przebywała przez dwa miesiące, poznając ich zwyczaje, obrzędy i rytuały. Przed prelekcją publiczność obejrzy premierowy film dokumentalny o dolinie Omo.

Uczestnicy spotkania zobowiązani będą do zachowania aktualnych rozporządzeń sanitarno -epidemiologicznych, wydawanych w związku z ogłoszoną przez rząd RP epidemią. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej JDK w zakładce „Procedury bezpieczeństwa w Jasielskim Domu Kultury w okresie epidemii koronawirusa covid-19”.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE