Kultura | rozrywka | edukacja

Cieklin: wystawa „Tadeusz Łuczejko – malarstwo” (zapowiedź)

W kwietniu zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Tadeusza Łuczejko, który odbędzie się w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie, 08 kwietnia 2022 r. o godzinie 19:00.

Tadeusz Łuczejko, plastyk, realizator dźwięku, muzyk. Pomimo, że rodzina wywodzi się z Krakowa, mieszka i pracuje w Gorlicach. Pomysłodawca oraz dyrektor artystyczny Międzynarodowych Prezentacji Multimedialnych „AMBIENT FESTIVAL” w Gorlicach. Na swoim koncie ma 9 płyt autorskich.

Jako plastyk, projektował ilustracje książkowe współpracując z takimi wydawnictwami jak „Iskry”, „Alfa” – Warszawa, „PiK” – Katowice czy „ART” w Kielcach. Na koncie ma okładki do książek Stephena Kinga, Roberta Howarda, Poula Andersona, Jacka Higginsa i innych. Za swoje plakaty otrzymał kilka nagród i wyróżnień, między innymi na Ogólnopolskich warsztatach graficznych w Warszawie.

Jest autorem kilku wystaw indywidualnych, między innymi w Danii, na Słowacji oraz w Polsce: w Warszawie (dwukrotnie), Katowicach, Żywcu, Tarnowie, Nowym Sączu, Kaliszu, Bieczu, Gorlicach.

Trzykrotny laureat nagrody plastycznej im. Alfreda Długosza, laureat nagrody „Mosty Starosty” i „Dersława” – najważniejszej nagrody przyznawanej przez Burmistrza miasta Gorlice, za osiągnięcia w promowaniu miasta.

W roku 2007 Tadeusz Łuczejko został wpisany jako artysta do międzynarodowej encyklopedii „Who is Who”, posiada też swój biogram na Wikipedii.

/ Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.