Informacje

Otwarcie tężni na Kwiatowej po świętach wielkanocnych

| FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Już wkrótce mieszkańcy Jasła będą mogli w pełni korzystać z nowo powstałej tężni. Jej uroczyste otwarcie przewidziano po świętach wielkanocnych. Wcześniej potrzebny jest czas na pilotażowe uruchomienie instalacji rozprowadzającej solankę. Inwestycję sfinansowano ze środków miejskich w ramach budżetu obywatelskiego.

Dziś rozpoczął się rozruch technologiczny tężni solankowej wybudowanej na terenie ośrodka rekreacyjno – wypoczynkowego przy ulicy Kwiatowej w Jaśle. Drewniana konstrukcja, której wnętrze wypełniono gałązkami tarniny, stanęła na niewielkim wzniesieniu, zaraz po lewej stronie patrząc z perspektywy głównej bramy wejściowej na teren obiektu.

Inwestycja została wybrana do realizacji przez samych mieszkańców w ramach ubiegłorocznej edycji miejskiego budżetu obywatelskiego.

W ostatnim czasie, korzystając ze sprzyjających na zewnątrz warunków atmosferycznych, wykonawca projektu przeprowadził ostatnie prace wykończeniowe polegające na montażu elementów małej architektury, w tym ławeczek, leżaków, koszy na śmieci oraz tablicy informacyjnej wraz z regulaminem korzystania z obiektu. Ponadto wykonano zabiegi pielęgnacyjne obejmujące plantowanie terenu i zasianie trawy.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami składanymi przez magistrat, obecnie trwa procedura rozprowadzania solanki po ścianie wyłożonej gałązkami tarniny w celu sprawdzenia działania instalacji.

Jak napisano na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miasta w Jaśle: „odwiedzających obiekt informujemy, że podczas rozruchu można m.in. zaobserwować nierównomierną pracę urządzeń dostarczających solankę lub rozprowadzanie solanki tylko po części tężni.” Podjęte działania mają zapewnić właściwe funkcjonowanie obiektu.

Termin uroczystego otwarcia i przekazania do użytkowania zaplanowano na trzecią dekadę kwietnia. Szczegóły o planowanym wydarzeniu zostaną podane do publicznej wiadomości w odrębnym komunikacie.

Tężnia będzie udostępniana mieszkańcom, jak też odwiedzającym miasto turystom nieodpłatnie, w godzinach otwarcia kompleksu „Przystanek Kwiatowa”.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *