Na drogach

Sowina: samochód wypadł z drogi

Służby ratownicze interweniowały dzisiaj w Sowinie, w związku ze zgłoszonym zdarzeniem drogowym. Samochód osobowy wypadł tam z jezdni i zatrzymał się na boku na terenie prywatnej posesji. Zarówno kierowca, jak i pasażerowie pojazdu nie odnieśli żadnych poważnych obrażeń.

Do zdarzenia doszło około godziny 12:30 w miejscowości Sowina (gmina Kołaczyce). Jak wstępnie ustalono, samochód osobowy marki Volkswagen Golf poruszał się drogą powiatową w kierunku Bieździedzy. Na jednym z zakrętów, młody – 18-letni kierowca – najprawdopodobniej nie dostosował prędkości jazdy do obowiązujących w tym miejscu przepisów, wskutek czego utracił kontrolę nad pojazdem. Auto wypadło z jezdni i zatrzymało się na prawym boku na pobliskiej prywatnej posesji.

Kierowca został przebadany przez załogę karetki Pogotowia Ratunkowego. Okazało się, że nie doznał on żadnych poważnych obrażeń ciała. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Również jego pasażerowie wyszli z tego zdarzenia bez szwanku. Za to uszkodzeniu uległ słup energetyczny.

Na miejscu interweniowały zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle i Ochotniczej Straży Pożarnej Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w Kołaczycach, specjalistyczny Zespół Ratownictwa Medycznego Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie podstacja w Jaśle, patrol ruchu drogowego oraz Pogotowie Energetyczne.

Ruch w miejscu zdarzenia był czasowo wstrzymany, obecnie odbywa się już bez żadnych utrudnień.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *