Informacje

Osiągają wysokie wyniki w sporcie – miasto ich doceniło

| FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

62 nagrody za osiągnięcia sportowe w 2021 roku wręczyli dzisiaj przedstawiciele władz samorządowych zawodnikom, trenerom i działaczom klubowym z terenu miasta Jasła. Najwięcej wyróżnień odebrali piłkarki i piłkarze, siatkarze, judocy, karatecy. Na liście uhonorowanych znaleźli się również pływacy, rolkarze czy reprezentanci sportów zimowych.

Ceremonię wręczenia nagród miasta Jasła za osiągnięte wyniki w dziedzinie sportu za 2021 rok zorganizowano w Jasielskim Domu Kultury. Po rozpatrzeniu wniosków i zapoznaniu się z opinią Miejskiej Rady Sportu w Jaśle burmistrz Ryszard Pabian przyznał 62 nagrody pieniężne i wyróżnienia dla zawodników, trenerów oraz działaczy sportowych.

Uhonorowano osoby reprezentujące dziesięć organizacji, a mianowicie: Uczniowski Klub Sportowy „MOSiR” Jasło, Jasielski Klub Karate Kyokushin, Uczniowski Klub Sportowy Akademia Sportów Walki Judo Jasło, Jasielskie Stowarzyszenie Sportowe Akademia Piłkarska Czarni Jasło, Klub Sportowy SPEED Jasło, Osiedlowy Klub Sportowy Sobniów Jasło, Miejski Klub Sportowy „Gamrat-MOSiR” Jasło, Uczniowski Klub Sportowy „Szóstka” Jasło, Jasielski Klub Sportowy Czarni 1910 Jasło, Przemyski Klub Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie”.

Trenowane są w nich takie dyscypliny, jak: piłka nożna, piłka siatkowa, judo, karate, pływanie, narciarstwo biegowe, biathlon, rolkarstwo. W tegorocznym zestawieniu znalazł się również speedcubing, czyli dyscyplina polegająca na szybkim układaniu kostki Rubika oraz rozwiązywaniu innych skomplikowanych łamigłówek.

Wśród 62 nagród miasta Jasła za osiągnięte wyniki w dziedzinie sportu, 25 to nagrody pieniężne dla sportowców (w przedziale od 400 do 1,5 tysiąca złotych), 8 – nagrody pieniężne dla trenerów (po 600 złotych), 25 – wyróżnienia dla sportowców oraz 4 – wyróżnienia dla działaczy sportowych.

A oto tegoroczni laureaci:

Nagrody pieniężne dla trenerów za szczególne osiągnięcia w pracy trenerskiej: Leszek Wierzgacz (UKS „MOSiR” Jasło), Jerzy Radwański (Jasielski Klub Karate Kyokushin), Michał Czarnecki (UKS „MOSiR” Jasło), Przemysław Czarnecki (UKS ASW Judo Jasło), Janusz Sokołowski (Jasielskie Stowarzyszenie Sportowe AP Czarni Jasło), Damian Ciborowski (Klub Sportowy SPEED Jasło), Krzysztof Kubacki (OKS Sobniów Jasło), Bartosz Kilar (MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło).

Wyróżnienia dla działaczy sportowych: Sławomir Dziobek (OKS Sobniów Jasło), Aleksander Czerwiński (MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło), Marcin Ciosek (MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło), Tadeusz Baniak (MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło).

Nagrody pieniężne dla zawodników za wysokie wyniki sportowe: Katarzyna Marcisz (UKS „MOSiR” Jasło), Karolina Koś (Przemyski Klub Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie”), Kamil Berkowicz (Jasielski Klub Karate Kyokushin), Kamil Mastaj (Jasielski Klub Karate Kyokushin), Krzysztof Muzyka (UKS „MOSiR” Jasło), Miłosz Pankiewicz (UKS „MOSiR” Jasło), Mieszko Czarnecki (UKS „MOSiR” Jasło), Mateusz Kluszczyk (UKS ASW Judo Jasło), Gabriela Kwaśny (UKS ASW Judo Jasło), Gabriela Jaracz (UKS ASW Judo Jasło), Igor Hendzel (AP Czarni Jasło), Sebastian Cyran (AP Czarni Jasło), Kacper Magnowski (AP Czarni Jasło), Piotr Jarecki (KS SPEED Jasło), Igor Nagacz (KS SPEED Jasło), Oliwia Wojtunik (KS SPEED Jasło), Piotr Kulikowski (MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło), Paweł Stygar (MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło), Szymon Sudyka (JKS Czarni 1910 Jasło), Wiktor Wanat (JKS Czarni 1910 Jasło), Hubert Bracik (JKS Czarni 1910 Jasło), Eryk Piątkowski (JKS Czarni 1910 Jasło), Marcin Krajewski (JKS Czarni 1910 Jasło), Magdalena Pabisz.

Wyróżnienia dla zawodników za wysokie wyniki sportowe: Karol Twardzik (UKS „Szóstka” Jasło), Filip Augustyniak (UKS „Szóstka” Jasło), Oskar Kamiński (UKS „Szóstka” Jasło), Patrycja Kotulak (AP Czarni Jasło), Emilia Czyż (AP Czarni Jasło), Emilia Karp (AP Czarni Jasło), Hubert Matiaszewski (KS SPEED Jasło), Mateusz Storey (KS SPEED Jasło), Karolina Furmanek (KS SPEED Jasło), Mikołaj Kubacki (OKS Sobniów Jasło), Michał Konieczny (OKS Sobniów Jasło), Tobiasz Sowa (OKS Sobniów Jasło), Mateusz Armata (MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło), Paweł Czupik (MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło), Arkadiusz Kościółek (MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło), Bartosz Lasocki (MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło), Anatol Lejko (MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło), Łukasz Ludwin (MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło), Rafał Matuła (MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło), Jakub Opoń (MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło), Krzysztof Pamuła (MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło), Mikołaj Pezda (MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło), Bartosz Soboń (MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło), Szymon Soboń (MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło), Kamil Warzocha (MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło).

W dzisiejszej uroczystości wzięli udział burmistrz Ryszard Pabian wraz ze swoją zastępczynią Elwirą Musiałowicz – Czech.

Gospodarz naszego miasta złożył serdeczne gratulacje za osiągnięte wyniki oraz podziękował za godne reprezentowanie miasta na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Do zgromadzonych na sali zwrócił się następującymi słowami:

Koniec czerwca zawsze obfituje w takie przyjemne chwile jak właśnie wręczanie nagród dla najlepszych uczniów, dla najlepszych sportowców. Dzisiaj mamy też ten piękny dzień. Jak widzimy, przekrój sukcesów naszych sportowców jest ogromny – od mistrzów świata do tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki. Serdeczne podziękowania, ale też serdeczne gratulacje, bo to ogromna praca – Was sportowców, Waszych trenerów, a w przypadku tych najmłodszych też rodziców. Bo to oni muszą dowieść swoich przyszłych, a może tych rozpoczynających swoją karierę sportowców na zajęcia. Więc jest to wysiłek wielu osób. Próbujemy, bo to chyba najlepsze słowo, docenić Waszą pracę, Wasze zaangażowanie. Stąd też pomysł przyznawania tych nagród za osiągnięcia. Ja przede wszystkim ogromnie się cieszę, że te dwa ostatnie lata, które w znaczny sposób utrudniały funkcjonowanie również sportu, nie spowodowały jednak, że tych sukcesów nie ma. Sukcesy macie jak widać. Tego serdecznie Wam gratuluję, bo to nie było łatwe kiedy ograniczono możliwości trenowania, a szczególnie rozgrywania zawodów. Wierzę, że ten trudny czas dla Was, dla nas jako kibiców, już się kończy. Że na nowo będziecie mogli gościć na arenach, a na widowniach będą widzowie, którzy będą podziwiać Wasze osiągnięcia, którzy będą Was wspierać w walce na arenach sportowych. Przecież nie tylko po to występujecie, żeby zdobywać nagrody, ale również, żeby dawać przyjemność nam kibicom. Serdecznie Wam za to wszystko dziękuję. A oczywiście życzę kolejnych sukcesów. Jak widać, są one do osiągnięcia przy dużym zaangażowaniu, dużym wysiłku, ale jakże przyjemnym kiedy potem na szyi zawiśnie medal. Tego serdecznie Wam życzę. A sportowcom trzeba przede wszystkim życzyć dużo zdrowia, aby omijały Was kontuzje, bo one także przeszkadzają w rozwoju kariery. Więc jeszcze raz dużo wszelkiej pomyślności zarówno w tej działalności sportowej, jak i na co dzień.

W imieniu wszystkich wyróżnionych i nagrodzonych sportowców, trenerów, działaczy oraz rodziców głos zabrał Przemysław Czarnecki, trener w Uczniowskim Klubie Sportowym Akademia Sportów Walki Judo Jasło.

Sport to nie tylko codzienność, to nie tylko godziny treningów i wyrzeczeń. Sport dla nas wszystkich to przede wszystkim pasja. Pasja, która nas tu dzisiaj wszystkich połączyła. Połączyła, ponieważ lubimy się zmęczyć. Treningi, które odbywamy na boiskach, na parkietach, na pływalniach czy matach są wyrzeczeniami. Ale robimy to wszystko, żeby finalnie godnie reprezentować nasze kluby oraz nasze miasto Jasło. Dla nas wszystkich takie dni, jak ten, w którym możemy się spotkać z władzami naszego miasta, które zauważają ten nasz trud i te nasze osiągnięcia sportowe, jest bardzo ważny. Serdecznie dziękuję władzom miasta Jasła za to, że nas widzą każdego dnia. Korzystając z okazji chciałbym życzyć na te nadchodzące wakacje przede wszystkim odpoczynku, regeneracji sportowej i tego, żebyśmy się tu wszyscy spotkali w przyszłym roku i mogli również cieszyć się z takich samych sukcesów, a nawet większych. – powiedział.

Dzisiejsze miejskie święto sportu uświetnił program artystyczny przygotowany przez wokalistów i instrumentalistów uczęszczających na zajęcia muzyczne do Jasielskiego Domu Kultury.

 FOTOGALERIA: 

Nagrody miasta Jasła w dziedzinie sportu [2022]

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.