Na drogach

Podsumowanie poniedziałkowych działań „Trzeźwy poranek”

| FOT. © zdjęcie ilustrujące / terazJaslo.pl / Damian Palar

Policjanci z jasielskiej drogówki realizowali wczoraj działania pn. „Trzeźwy poranek”. Podczas akcji funkcjonariusze skontrolowali w powiecie jasielskim ponad 1200 kierujących. Siedmiu z nich odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu.

Wczoraj, na drogach powiatu jasielskiego, policjanci z wydziału ruchu drogowego realizowali zadania związane z ujawnianiem i eliminowaniem z ruchu nietrzeźwych kierujących w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. Policjanci prowadzili kontrole stanu trzeźwości kierujących pojazdami w wyznaczonych punktach kontrolnych. Łącznie sprawdzili trzeźwość 1220 kierujących. W efekcie prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali 7 kierujących, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu.

Trzej kierujący odpowiedzą za popełnienie przestępstwa, pozostali muszą liczyć się z odpowiedzialnością za popełnienie wykroczenia.

Przypominamy: Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *