Kultura | rozrywka | edukacja

„Wieczór z horrorem” w kinie JDK Syrena (zapowiedź)

Kino JDK Syrena zaprasza w czwartek, 14 lipca br. na potrójny „Wieczór z Horrorem”. Tego wieczoru zostaną wyświetlone trzy filmy: „Smutek”, „Medium” i „Post Mortem” (Fotograf śmierci). Bilety w cenie 30 złotych (ulgowy 28 zł), do nabycia w kasie kina na godzinę przed pierwszym seansem, a także drogą on-line oraz w sekretariacie JDK, ul. Kołłątaja 1 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 15.45).

1. Smutek
哭悲 (tytuł oryginalny)
The Sadness (tytuł międzynarodowy)
Scenariusz i reżyseria: Rob Jabbaz
Gatunek: Horror
Produkcja: Tajwan
Polska premiera: 20 maja 2022
Rok produkcji: 2021
Czas: 1g. 39m.

Zmutowany wirus atakuje mózgi i zamienia zainfekowanych w opętanych żądzą mordu, seksu i gwałtu zwyrodnialców.

Głównymi bohaterami są Jim i Kat, młoda para rozdzielona podczas pandemii tak zwanego Wirusa Alvin. Wirus ten zmienia zakażonych w żądnych krwi szaleńców i doprowadza ich do popełniania bezwzględnych i okrutnych zbrodni. Jim i Kat próbują znaleźć siebie nawzajem i przeżyć, podczas gdy zainfekowani mieszkańcy miasta urządzają na ulicach krwawą i brutalną rzeź.

2. Medium
The Medium (tytuł międzynarodowy)
Scenariusz i reżyseria: Banjong Pisanthanakun
Aktorzy: Narilya Gulmongkolpech, Sawanee Utoomma, Sirani Yankittikan
Gatunek: Horror
Kraj produkcji: Tajlandia
Światowa premiera: 14 lipca 2021
Czas: 2g. 10m. Horror

Tajlandia, region Isan. Próba udokumentowania codziennego życia lokalnego medium przeradza się w koszmar, kiedy siostrzenica szamana zostaje opętana przez coś, co podaje się za boginię.

Ekipa dokumentalistów podąża za Nim, szamanką zamieszkującą magiczną krainę Isan na północy Tajlandi, której siostrzenica Mink cierpi z powodu nietypowych objawów, związanych najprawdopodobniej z jej szamańskim rodowodem. Filmowcy postanawiają śledzić młodą dziewczynę w nadziei, że uchwycą proces szamańskiego przejścia na kolejne pokolenie. Tymczasem zachowanie Mink staje się coraz bardziej niepokojące.

3. Post Mortem (Fotograf śmierci)
Post Mortem (tytuł międzynarodowy)
Reżyseria: Péter Bergendy
Scenariusz: Piros Zánkay
W rolach głównych: Viktor Klem, Fruzsina Hais, Judit Schell
Gatunek: Horror
Kraj produkcji: Węgry
Światowa premiera: 9 października 2020
Czas: 1g. 55m.

Jest rok 1918. Tomás to młody mężczyzna zajmujący się fotografią pośmiertną. Obiektyw jego aparatu przynosi namiastkę ukojenia zrozpaczonym rodzinom. Wspólne zdjęcie z przedwcześnie utraconą córką może i jest mroczną pamiątką, jednak czasem jedyną, na jaką można sobie pozwolić. Praca w towarzystwie nieboszczyków wielu mogłaby poważnie zaszkodzić, jednak Tomás już raz przeżył bliskie spotkanie z ponurą kostuchą – na froncie I wojny światowej. Leżąc bez tchu w zbiorowej mogile, zamiast światełka na końcu tunelu dostrzegł twarz tajemniczej dziewczynki. Gdy pewnego dnia znajome oblicze pojawia się w jego pracowni, za wszelką cenę stara się nawiązać z nią kontakt. Młodziutka Anna prosi go o przyjazd do jej rodzinnej wioski, zdziesiątkowanej przez wojnę i hiszpańską grypę. Mężczyzna zgadza się bez zastanowienia. Nie wie jednak jeszcze, że miejsce to prześladują duchy – wściekłe, okrutne i nieznające litości.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *