Informacje

Z Kościoła Ojców Franciszkanów do Kolegiaty Farnej – Orszak Trzech Króli w Jaśle

Jasło: Orszak Trzech Króli 2023 | FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Już po raz dziewiąty mieszkańcy Jasła mieli możliwość udziału w Orszaku Trzech Króli. Barwny korowód przeszedł popołudniu ulicami miasta z Kościoła Ojców Franciszkanów do Kolegiaty Farnej. Wydarzeniu towarzyszyły występy artystyczne przygotowane przez młodzież oraz wspólne kolędowanie. Licznie zgromadzonym uczestnikom życzenia noworoczne złożyli wspólnie burmistrz Ryszard Pabian oraz dziekan jasielski ks. Zbigniew Irzyk.

Orszak Trzech Króli wyruszył na ulice Jasła tuż po zakończeniu uroczystej mszy świętej, która została odprawiona w samo południe w Kościele Ojców Franciszkanów – Sanktuarium świętego Antoniego Padewskiego. Na schodach przed Jasielskim Domem Kultury miała miejsce scenka rodzajowa. Stamtąd uczestnicy wydarzenia przeszli prosto na plac przed Kolegiatą Farną.

Do zgromadzonych mieszkańców przemówił burmistrz Ryszard Pabian:

Za nami udział w jakże radosnym Orszaku. Tym, który przeszedł ulicami naszego miasta. Dziękuję Państwu za udział w tym Orszaku, bo przecież nie miałaby sensu organizacja tego typu wydarzeń bez Waszego udziału.

Gospodarz naszego miasta podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego podniosłego wydarzenia, w szczególności parafiom rzymskokatolickim, Jasielskiemu Domowi Kultury, harcerzom z Komendy Hufca ZHP im. Rodziny Madejewskich w Jaśle, miejskiej orkiestrze dętej, funkcjonariuszom Policji i Straży Miejskiej, a w szczególności rodzinom z dziećmi, które tak licznie przybyły na tegoroczny Orszak.

Życzenia noworoczne dla wszystkich mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego złożył ksiądz dziekan Zbigniew Irzyk:

Czego mogę życzyć na ten nowy rok, który rozpoczęliśmy? Aby ta nasza pielgrzymka była zawsze właściwa. Ta gwiazda prowadzi nas do Jezusa. On zawsze jest w naszych świątyniach. On zawsze nas oczekuje po to, by nas odnawiać wewnętrznie, dawać moc żebyśmy byli wreszcie jedno. Jedno w narodzie, jedno w naszych rodzinach, w społeczności, w której jesteśmy. A On to może sprawić. On tego chce. Po to przyszedł właśnie, żeby dać nam światło i by to światło nas prowadziło do właściwego celu życia. Życzę Wam więc błogosławieństwa bożej dzieciny i życzę także światła, które On przyniósł. Niech wszystko co piękne będzie w Waszym życiu rodzinnym, społecznym i zawodowym. Wszystkiego najlepszego także dla naszych władz, które zawsze nam sprzyjają w organizacji tego pięknego przejścia Trzech Króli. Niech to błogosławieństwo towarzyszy nam i wspiera każdego z nas byśmy zawsze wiedzieli, że jest światło, do którego możemy się udać. Choćby człowiek nie wiadomo jak w ciemności był zawsze ma szansę, bo Chrystus po to przyszedł, by odnowić się i odnaleźć sens życia.

Wydarzenie zakończyło wspólne kolędowanie razem z kapelą ludową „Trzcinicoki”.

 FOTOGALERIA: 

Orszak Trzech Króli 2023 w Jaśle

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *