Epidemia KORONAWIRUSA

7 kwietnia

[godz. 21:08]
 • Po raz pierwszy w historii samorządu miejskiego jasielscy radni obradowali dzisiaj w trybie zdalnym. Na posiedzeniu podjęto ważne decyzje mające na celu pomoc lokalnym przedsiębiorcom w zwalczaniu skutków kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią koronawirusa. Samorządowcy złożyli również podziękowania dla pracowników sektora ochrony zdrowia, którzy na co dzień zmagają się ze skutkami zagrożenia sanitarno-epidemiologicznego wywołanego nową, dotąd nieznaną jeszcze chorobą zakaźną. Czytaj tutaj.
[godz. 18:31]
 • Dzisiejszej doby badaniami laboratoryjnymi potwierdzono zakażenia SARS-CoV-2 u kolejnych dwanaście osób z województwa podkarpackiego. Niestety, wśród chorych znajduje się mieszkaniec powiatu jasielskiego, a dokładnie mężczyzna w sile wieku, który z racji stanu zdrowia jest obecnie hospitalizowany. Według danych wojewódzkiego Sanepidu, koronawirusem zakażeni zostali również: starsza kobieta z powiatu leżajskiego (hospitalizacja), kobieta w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja), starszy mężczyzna z powiatu stalowowolskiego (izolacja), kobieta w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (izolacja), mężczyzna w sile wieku z powiatu krośnieńskiego (izolacja), kobieta w sile wieku z powiatu ropczycko-sędziszowskiego (izolacja), starsza kobieta z powiatu strzyżowskiego (hospitalizacja), starsza kobieta z powiatu stalowowolskiego (hospitalizacja), mężczyzna w sile wieku z m. Rzeszowa (hospitalizacja), mężczyzna w sile wieku z m. Tarnobrzeg (izolacja), a także starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego (hospitalizacja).
 • Na terenie województwa podkarpackiego zachorowało już 168 osób. 
 • W powiecie jasielskim na kwarantannie pozostaje obecnie 1 098 osób.
[godz. 18:01]
 • ISTOTNE
  Wojewódzki Sanepid podaje informację o kolejnym mieszkańcu powiatu jasielskiego chorym na COVID-19. Jest to mężczyzna w sile wieku, obecnie hospitalizowany.

6 kwietnia

[godz. 18:23]
 • Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie podaje informację o czterech nowych przypadkach zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców Podkarpacia. Osoby, u których badaniami laboratoryjnymi potwierdzono chorobę COVID-19, są: młoda kobieta z powiatu krośnieńskiego (izolacja), dziecko z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja), starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja) oraz starsza kobieta z województwa śląskiego hospitalizowana na Podkarpaciu. Tym samym łączna liczba potwierdzonych przypadków w województwie podkarpackim wzrosła do 159.
 • Z danych Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego w Rzeszowie wynika, że na terenie powiatu jasielskiego obowiązkowej kwarantannie poddanych jest obecnie 893 osoby.
 • Wojewódzki Sanepid precyzuje dane dotyczące osób zakażonych według miejsca zamieszkania i tak obecność koronawirusa potwierdzono u siedmiorga mieszkańców powiatu jasielskiego.
[godz. 16:34]
 • Miasto Jasło już pierwszego dnia naboru złożyło wniosek w ramach programu „Zdalna szkoła” o dofinansowanie zakupu laptopów dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji. Czytaj tutaj.
[godz. 10:44]
 • Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców przekazało nieodpłatnie Szpitalowi Specjalistycznemu w Jaśle kolejną partię przyłbic ochronnych przydatnych do walki z pandemią koronawirusa. Producentem środka ochrony indywidualnej jest rodzima firma JASKOM SOFTWARE Tomasz Pisz.

Razem możemy więcej.

Opublikowany przez Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców Poniedziałek, 6 kwietnia 2020

[godz. 10:14]
 • Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie: 6 kwietnia odnotowano jeden zgon osoby chorej na COVID-19 (mężczyzna w starszym wieku, który był hospitalizowany w szpitalu w Łańcucie) oraz potwierdzono badaniami laboratoryjnymi trzy kolejne zakażenia koronawirusem u starszej kobiety z powiatu rzeszowskiego (izolacja), starszej kobiety z powiatu przeworskiego (hospitalizacja) oraz kobiety w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (hospitalizacja). Łącznie w naszym regionie mamy już 152 zachorowania.
[godz. 18:01]
 • 🔴 Wojewódzki Sanepid przekazał informację o ósmym potwierdzonym zakażeniu koronawirusem u mieszkańca powiatu jasielskiego. To mężczyzna w sile wieku, który przebywa w izolacji.
 • Z danych Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego w Rzeszowie wynika, że na terenie powiatu jasielskiego obowiązkowej kwarantannie poddanych jest obecnie 862 osoby.
 • Na dzień 5 kwietnia, w województwie podkarpackim mamy potwierdzone 149 zachorowań na COVID-19.
[godz. 10:09]
 • 🔴 PILNE
  Mamy potwierdzony szósty i siódmy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u mieszkańców powiatu jasielskiego. To dwaj młodzi mężczyźni, obecnie hospitalizowani.

4 kwietnia

[godz. 20:49]
 • Dzisiejszej doby na terenie województwa podkarpackiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi kolejnych jedenaście przypadków zakażenia koronawirusem. Niestety, wśród chorych, jest mieszkaniec powiatu jasielskiego. Starszy mężczyzna jest obecnie hospitalizowany. Pozostałymi pacjentami ze stwierdzoną chorobą zakaźną COVID-19 są: młoda kobieta z powiatu rzeszowskiego, kobieta w sile wieku z powiatu leskiego, młody mężczyzna z powiatu leskiego, dziecko z powiatu leskiego (wszyscy w izolacji), starsza kobieta powiatu stalowowolskiego (hospitalizowana), mężczyzna w sile wieku z powiatu dębickiego (w izolacji), mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (hospitalizowany), starszy mężczyzna z powiatu stalowowolskiego (w izolacji), starszy mężczyzna z powiatu stalowowolskiego (hospitalizowany) oraz kobieta w sile wieku z powiatu stalowowolskiego (w izolacji). Łącznie na dzień 4 kwietnia zarejestrowanych jest 136 zakażeń SARS-CoV-2.
 • Z danych Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego w Rzeszowie wynika, że na terenie powiatu jasielskiego obowiązkowej kwarantannie poddanych jest obecnie 927 osób.

3 kwietnia

[godz. 17:37]
 • Najnowsze dane Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego w Rzeszowie mówią o kolejnych czterech przypadkach koronawirusa potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi. Liczba chorych w naszym województwie wynosi już 125. Nowe zakażenia zarejestrowano u: kobiety w sile wieku z powiatu rzeszowskiego, młodej kobiety z powiatu mieleckiego, dziecka z powiatu mieleckiego i kobiety w sile wieku z powiatu stalowowolskiego. Wszyscy przebywają w ścisłej kwarantannie.
 • Aktualna sytuacja w powiecie jasielskim: liczba osób zakażonych – 4 ( w tym osoba z innego województwa – hospitalizowana na terenie województwa podkarpackiego), liczba osób objętych kwarantanną – 985.
[godz. 12:00]
 • Dzisiaj o godzinie 15:30 w siedzibie Starostwa Powiatowego odbędzie się XXIV Sesja Rady Powiatu w Jaśle. W agendzie obrad ujęto m.in. informacje o sytuacji sanitarno-epidemiologicznej w powiecie jasielskim i Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle w związku z pandemią koronawirusa. Posiedzenie będzie transmitowane „na żywo” poprzez Youtube.  
[godz. 11:59]
 • 200 tysięcy złotych z Funduszu Sprawiedliwości będącego w dyspozycji Ministerstwa Sprawiedliwości dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle na zakup sprzętu medycznego do walki z epidemią koronawirusa. Taką informację przekazała na swoim fanpejdżu w portalu społecznościowym posłanka Maria Kurowska (Solidarna Polska):

2⃣0⃣0⃣ tys. zł na sprzęt trafi do Szpital Specjalistyczny w Jaśle 🏥 z #FunduszSprawiedliwości.Wyrazy podziękowania…

Opublikowany przez Maria Kurowska Piątek, 3 kwietnia 2020

[godz. 11:55]
 • Nowe osiem przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu (łącznie mamy już 121 pacjentów chorujących na COVID-19). Jak informuje Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny w Rzeszowie, wśród zakażonych są: starsza kobieta z powiatu przeworskiego, starsza kobieta z powiatu rzeszowskiego, kobieta w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego, młody mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego, kobieta w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego, starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego oraz kobieta w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego. Wymienione osoby pozostają w ścisłej kwarantannie domowej.
[godz. 09:41]
 • Wczoraj przed południem jasielscy policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który oddalił się z oddziału zakaźnego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. 36-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego był diagnozowany pod kątem zakażenia koronawirusem. Policjanci odnaleźli go na ulicy Jana z Dukli. Czytaj tutaj.

2 kwietnia

[godz. 17:03]
 • Jak informuje wojewódzki Sanepid, na Podkarpaciu chorobę zakaźną COVID-19 wykryto u kolejnych siedmiu mieszkańców. Łączna liczba zachorowań wzrosła tym samym do 113. Kolejne wykryte przypadki koronawirusa ujawniono u: starszej kobiety z powiatu krośnieńskiego, starszego mężczyzny z powiatu leżajskiego, młodej kobiety z powiatu rzeszowskiego, starszego mężczyzny z powiatu rzeszowskiego, mężczyzny w sile wieku z powiatu przeworskiego, mężczyzny w sile wieku z powiatu dębickiego oraz kobiety w sile wieku z powiatu dębickiego. 
[godz. 14:01]
 • Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny w Rzeszowie przekazuje informację o dwóch kolejnych osobach zarażonych koronawirusem na Podkarpaciu. Wśród chorych są: młoda kobieta z powiatu ropczycko-sędziszowskiego (hospitalizowana) oraz kobieta w sile wieku z powiatu tarnowskiego (hospitalizowana). Niestety, w dniu dzisiejszym odnotowano zgon starszej pacjentki hospitalizowanej w szpitalu w Łańcucie.
[godz. 13:45]
 • Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle ogłasza nabór wniosków o pożyczkę dla mikroprzedsiębiorców w kwocie do 5000 zł na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Szczegóły na stronie: www.jaslo.praca.gov.pl.
[godz. 12:19]
 • Przed momentem Szpital Specjalistyczny w Jaśle poinformował na swoim fanpejdżu na portalu społecznościowym o wstrzymaniu przyjęć pacjentów na oddziały: chorób wewnętrznych, geriatrii i diabetologii. Ma to związek z ujawnionym przypadkiem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u jednej z lekarek.

⚠️ WAŻNA INFORMACJA ⚠️W związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 personelu medycznego w Szpitalu…

Opublikowany przez Szpital Specjalistyczny w Jaśle Czwartek, 2 kwietnia 2020

1 kwietnia

[godz. 21:30]
 • Cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Wśród chorujących są: starszy mężczyzna z powiatu krośnieńskiego (hospitalizowany), starszy mężczyzna z powiatu mieleckiego (w ścisłej kwarantannie), młody mężczyzna z powiatu mieleckiego (w ścisłej kwarantannie) oraz mężczyzna w sile wieku z powiatu krośnieńskiego (w ścisłej kwarantannie).
[godz. 18:19]
 • Sympatycy Jasielskiego Klubu Sportowego CZARNI 1910 na rzecz jasielskiego szpitala. Brawa za inicjatywę:

Czołem!Dziś do Jasielskiego szpitala dostarczyliśmy kolejne prowianty.tym razem ze środków z prowadzonej zbiórki…

Opublikowany przez Sektor Huta CZARNI JASŁO Środa, 1 kwietnia 2020

[godz. 15:09]
 • Na Podkarpaciu odnotowano już sto przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Kolejnymi osobami, które chorują na COVID-19 to: dwie starsze kobiety z powiatu jarosławskiego (ścisła kwarantanna),  starszy mężczyzna z powiatu jarosławskiego (ścisła kwarantanna), mężczyzna w sile wieku z powiatu stalowowolskiego (ścisła kwarantanna) oraz starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego (hospitalizacja). Ponadto w komunikacie przesłanym przez Małgorzatę Waksmundzką-Szarek, rzecznika prasowego Wojewody Podkarpackiego, dowiadujemy się, że wyzdrowiała szósta osoba z koronawirusem. To mieszkanka powiatu rzeszowskiego hospitalizowana w Łańcucie.
[godz. 10:19]
 • W związku z epidemią koronawirusa prosimy o nie grupowanie się i dla własnego bezpieczeństwa pozostanie w domach! (…) – taki komunikat wybrzmiewa od kilku dni na terenie powiatu jasielskiego. O szczegółach przeczytasz tutaj.
[godz. 09:06]
 • PILNE
  Szpital Specjalistyczny w Jaśle poinformował, że od dnia 01.04.2020 do odwołania, będą zamknięte poradnie specjalistyczne, zlokalizowane w budynku przy ul. Szopena 38. Punkt pobrań do badań analitycznych, funkcjonujący w tym samy budynku, również jest zamknięty do odwołania.
   

Szpital Specjalistyczny w Jaśle informuje, że od dnia 01.04.2020 do odwołania, będą zamknięte poradnie specjalistyczne,…

Opublikowany przez Szpital Specjalistyczny w Jaśle Środa, 1 kwietnia 2020

31 marca

[godz. 20:31]
 • Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego: – Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 2 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim (razem mamy teraz 95). Zakażone to młoda kobieta z powiatu rzeszowskiego oraz starsza z powiatu leżajskiego.
[godz. 19:50]
 • Informacja burmistrza miasta Jasła o nowych obostrzeniach w związku z pandemią koronawirusa. Czytaj tutaj.
[godz. 15:20]
 • Jest potwierdzony trzeci przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u mieszkańca powiatu jasielskiego. To kobieta w sile wieku. 

30 marca

[godz. 15:33]
 • Aktualna sytuacja sanitarno-epidemiologiczna w związku z koronawirusem w powiecie jasielskim (stan na 30 marca na godzinę 12:00): liczba osób zakażonych – 2, liczba osób objętych nadzorem – 0, liczba osób objętych kwarantanną – 1 278.
[godz. 15:32]
 • Na Podkarpaciu przybyło czterech pacjentów chorych na COVID-19. Tym samym liczba mieszkańców regionu zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 wzrosła do 80. – To starszy mężczyzna z powiatu przemyskiego (ścisła kwarantanna), mężczyzna w sile wieku z powiatu przeworskiego (hospitalizowany), mężczyzna w sile wieku z powiatu niżańskiego (hospitalizowany) oraz mężczyzna w sile wieku z powiatu  przemyskiego (hospitalizowany). – przekazuje w komunikacie Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego.
[godz. 14:08]
 • Pizzeria „This is it” przy ulicy Kazimierza Wielkiego przekazuje nieodpłatnie posiłki regeneracyjne dla pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Brawo!

Kolejna partia pizz przygotowanych tym razem dla Szpitalnego oddzialu Ratunkowego w Jasłe własnie wyjechała. W tym…

Opublikowany przez Pizzeria Thisisit Jasło Poniedziałek, 30 marca 2020

[godz. 08:59]
 • Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego przekazuje z rana smutne informacje o śmierci dwójki mieszkańców naszego regionu zakażonych koronawirusem: – To kobieta lat 32 i mężczyzna lat 80. Osoby miały choroby współistniejące. 

29 marca

[godz. 15:28]
 • Aktualna sytuacja sanitarno-epidemiologiczna w związku z koronawirusem w powiecie jasielskim (stan na 29 marca na godzinę 12:00): liczba osób zakażonych – 2, liczba osób objętych nadzorem – 0, liczba osób objętych kwarantanną – 1 403.
[godz. 14:33]
 • Mamy pięć kolejnych zachorowań na COVID-19 w województwie podkarpackim. – To trzy osoby z powiatu mieleckiego (mężczyźni młody i w sile wieku, oraz młoda kobieta, ścisła kwarantanna) oraz po jednej z powiatu tarnobrzeskiego (srarszy mężczyzna, ścisła kwarantanna) oraz powiatu rzeszowskiego (kobieta w sile wieku, ścisła kwarantanna). – informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego. 

28 marca

[godz. 20:15]
 • Do 71 wzrosła na Podkarpaciu liczba zakażonych koronawirusem. Wśród chorych są mieszkańcy powiatów: stalowowolskiego, tarnobrzeskiego, przemyskiego, jarosławskiego, strzyżowskiego i sanockiego. 
[godz. 16:32]
 • Aktualna sytuacja sanitarno-epidemiologiczna w związku z koronawirusem w powiecie jasielskim (stan na 28 marca): liczba osób zakażonych – 2, liczba osób objętych nadzorem – 0, liczba osób objętych kwarantanną – 1 740.
[godz. 14:45]
 • Mamy 62 zarażenie koronawirusem w województwie podkarpackim. Według informacji od Małgorzata Waksmundzkiej-Szarek, rzecznika prasowego wojewody Ewy Leniart, chorobę COVID-19 wykryto u mieszkańca powiatu krośnieńskiego w starszym wieku. Pacjent jest obecnie hospitalizowany.
[godz. 08:33]
 • 🔴 W uzupełnieniu do wczorajszej informacji, druga osoba w powiecie jasielskim ze zdiagnozowaną chorobą COVID-19 to kobieta w sile wieku, która przebywa w ścisłej kwarantannie domowej. Jej stan jest dobry. Taką informację przekazała nam rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego.

27 marca

[godz. 20:59]
 • 🔴 PILNE
  Niestety mamy drugi potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem u osoby z powiatu jasielskiego. W przesłanym komunikacie służby prasowe Wojewody Podkarpackiego nie podają jednak żadnych szczegółów.

26 marca

[godz. 21:13]
 • Do 53 wzrosła dzisiejszej doby liczba mieszkańców naszego regionu zakażonych koronawirusem. W przesłanym komunikacie prasowym rzecznik Wojewody Podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek poinformowała, że zachorowania odnotowano na obszarze powiatu rzeszowskiego (młody mężczyzna w dobrym stanie, pod ścisłą kwarantanną domową), powiatu tarnobrzeskiego (trzy młode kobiety w stanie dobrym, pod ścisłą kwarantanną; jedno dziecko w stanie dobrym, pod ścisłą kwarantanną; dwóch mężczyzn w stanie dobrym, pod ścisłą kwarantanną) oraz powiatu strzyżowskiego (młody mężczyzna w stanie dobrym, pod ścisłą kwarantanną domową).
[godz. 16:25]
 • Aktualna sytuacja sanitarno-epidemiologiczna w powiecie jasielskim (stan na dzień 26 marca): 1 379 osób jest objętych kwarantanną domową, co niestety daje pierwszy wynik w województwie podkarpackim. Natomiast dwie osoby pozostają pod nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
[godz. 14:09]
 • Jest potwierdzony 45 przypadek zakażenia koronawirusem u mieszkańca Podkarpacia. „To starszy mężczyzna z powiatu lubaczowskiego, stan dobry, który aktualnie jest hospitalizowany”. – podaje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.
[godz. 11:01]
 • Szpital Specjalistyczny w Jaśle ogranicza działalność swoich jednostek organizacyjnych w celu minimalizacji ryzyka zarażeniem koronawirusem przez pacjentów i pracowników:

Zasady funkcjonowania szpitala w pandemii koronawirusa

Opublikowany przez Szpital Specjalistyczny w Jaśle Czwartek, 26 marca 2020

[godz. 09:43]
 • Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego: „badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. To starszy mężczyzna z powiatu krośnieńskiego, stan dobry, który przebywa w ścisłej kwarantannie”

25 marca

[godz. 20:29]
 • Kuria Diecezjalna w Rzeszowie: „Biskup Rzeszowski udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i inne święta nakazane wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terytorium Diecezji Rzeszowskiej. Dyspensa jest ważna od dnia 28 marca 2020 r. aż do odwołania”.
[godz. 20:27]
 • Według informacji opublikowanej przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie, na dzień 25 marca w powiecie jasielskim liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym w związku z podejrzeniem zakażenia koronarowirusem wynosi 5, a obowiązkowej kwarantannie jest poddanych 1 176 osób.
[godz. 20:07]
 • Miejska Komunikacja Samochodowa sp. z o.o. w Jaśle informuje o zasadach korzystania z autobusów w związku z obostrzeniami nałożonymi przez rząd ze względu na pandemię koronawirusa w kraju:

Szanowni Pasażerowie,Ze względu na fakt, że kierowcy 🚌🚌🚌 MKS Jasło mają być KARANI bardzo wysokimi mandatami za…

Opublikowany przez MKS Jasło Środa, 25 marca 2020

[godz. 19:57]
 • Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców zakupiło 500 zestawów środków ochrony osobistej (przyłbic ochronnych twarzy) dla personelu Szpitala Specjalistycznego w Jaśle:

W dniu dzisiejszym Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców zakupiło na rzecz Szpital Specjalistyczny w Jaśle 500…

Opublikowany przez Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców Środa, 25 marca 2020

[godz. 13:41]
 • Do 43 wzrosła liczba zachorowań na wirusa COVID-19 na Podkarpaciu. Małgorzata Waksmundzka-Szarek z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie przekazuje: „Pierwszy – to starszy mężczyzna z powiatu rzeszowskiego w stanie dobrym hospitalizowany aktualnie, drugi – młoda kobieta z powiatu mieleckiego w stanie dobrym hospitalizowana, trzeci – kobieta w sile wieku stan dobry z powiatu przemyskiego hospitalizowana oraz czwarty – starsza kobieta z powiatu leżajskiego w poważnym stanie hospitalizowana”
[godz. 12:48]
 • Starosta Jasielski Adam Pawluś, w związku ze stanem epidemii, wydał nowe zarządzenie w sprawie obsługi interesantów oraz przyjmowania dokumentów. Szczegóły na stronie internetowej urzędu: www.powiat.jaslo.pl.
[godz. 09:11]
 • W porannym komunikacie służby Wojewody podały informację o dwóch kolejnych zakażeniach koronawirusem wykrytych u mieszkańców Podkarpacia. „Pierwszy – to mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego w stanie dobrym, przebywa w ścisłej kwarantannie domowej, a drugi – to starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego, w stanie dobrym, który także przebywa w ścisłej kwarantannie domowej”. – przekazuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzeczniczka Ewy Leniart, Wojewody Podkarpackiego. 

24 marca

[godz. 13:50]
 • Nowe ograniczenia w związku z pandemią koronawirusa. Od środy 25 marca do co najmniej świąt wielkanocnych wprowadza się:
  – obowiązkowe ograniczenia przemieszczania się po terenie kraju, za wyjątkiem drogi do i z pracy, wolontariatu w związku z koronawirusem, robienia zakupów niezbędnych do codziennego życia.
  – zakazuje się zgromadzeń publicznych i imprez, za wyjątkiem wydarzeń, w których uczestniczą wyłącznie członkowie rodziny.
  – ogranicza się liczbę pasażerów w komunikacji zbiorowej.
[godz. 12:31]
 • Obostrzenia w pracy Sądu Rejonowego w Jaśle w związku z pandemią koronawirusa. Od 23 do 30 kwietnia zostają odwołane wszystkie rozprawy oraz inne posiedzenia za wyjątkiem spraw pilnych. Stosowne zarządzenie w tej sprawie wydała prezes Sądu Marzena Zygarowicz.
[godz. 10:43]
 • Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego informuje o kolejnych 7 zakażeniach koronawirusem w regionie: „To 4 mężczyzn (dwóch młodych i dwóch w sile wieku) z powiatu rzeszowskiego przebywający w kwarantannie domowej, i po 1 przypadku z powiatu krośnieńskiego (kobieta w sile wieku kw.d), leskiego (mężczyzna w sile wieku, hospitalizowany), i stalowowolskiego (mężczyzna w sile wieku, hospitalizowany)”

23 marca

[godz. 16:49]
 • Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego: „badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejny – 30 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. To mężczyzna starszy z powiatu stalowowolskiego, który aktualnie jest hospitalizowany”. 

22 marca

[godz. 21:12]
 • Rzeczniczka Wojewody informuje o 29 przypadku zakażenia wirusem COVID-19 na Podkarpaciu. – To mężczyzna w sile wieku z powiatu leżajskiego, który przebywa w ścisłej kwarantannie. – przekazała Małgorzata Waksmundzka-Szarek. 
[godz. 12:58]
 • Mamy kolejne przypadki zachorowania na koronawirusa w regionie, niestety jest też pacjent „0” w powiecie jasielskim. – Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim (razem będzie teraz 28). To mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego oraz kobieta młoda z powiatu leżajskiego, obie osoby przebywają w ścisłej kwarantannie. – informują służby prasowe Wojewody Podkarpackiego. 
[godz. 09:47]
 • Zanotowano 26 przypadek zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. – To kobieta w sile wieku z powiatu niżańskiego, która przebywa w ścisłej kwarantannie. – informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiej.

21 marca

[godz. 18:47]
 • Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jaśle przekazuje ważne informacje w związku z obowiązującym na terenie całego kraju stanem epidemii:

ℹ️Od dnia 20 marca obowiązuje w Polsce stan epidemii.Prosimy zapoznać się z ważnymi informacjami.ℹ️Zatrudnieni…

Opublikowany przez Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jaśle Sobota, 21 marca 2020

[godz. 18:26]
 • Służby prasowe Wojewody poinformowały, że liczba zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła do 25. – To cztery osoby z powiatu mieleckiego (1 kobieta i 2 mężczyzn) w stanie dobrym, przebywają w ścisłej kwarantannie oraz 1 mężczyzna z powiatu niżańskiego, który jest hospitalizowany. – przekazuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzeczniczka wojewody Ewy Leniart.
[godz. 16:49]
 • w związku z sytuacją epidemiologiczną nie odbędzie się zaplanowana na piątek 27 marca tradycyjna droga krzyżowa ulicami Jasła. 
[godz. 16:02]
 • 78 Studio Auto Detailing przy ulicy Piłsudskiego 55a w Jaśle wyszło z inicjatywą darmowego ozonowania pojazdów służb ratowniczych. Brawo!

❗️🚑 DARMOWE OZONOWANIE SAMOCHODÓW RATUNKOWYCH 🚑 ❗️ ☢️☢️ Kochani, w tym trudnym czasie musimy się wspierać. Oferujemy…

Opublikowany przez 78 Studio Auto Detailing Sobota, 21 marca 2020

[godz. 15:59]
 • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle udziela pomocy osobom przebywającym w kwarantannie, jak również osobom starszym, samotnym i niesamodzielnym. Z urzędnikami można kontaktować się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 19. Numery kontaktowe: 13 446 43 28, 13 443 70 10 i 573 112 294.
[godz. 14:36]
 • Informacja burmistrza miasta Jasła Ryszarda Pabiana w sprawie wprowadzenia stanu epidemii:

[godz. 13:3]
 • Elita Smaku to kolejny lokal gastronomiczny z Jasła, który oferuje bezpłatne posiłki dla ratowników medycznych. Brawa za inicjatywę!

Elita Smaku zaprasza od pn. do sb. Ratowników Medycznych na darmowe danie dnia lub pyszna kawe. Pula 10 sztuk dziennie ….

Opublikowany przez Elita Smaku Sobota, 21 marca 2020

[godz. 13:31]
 • Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie: „badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 20 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. To  kobieta w sile wieku z powiatu leżajskiego, która przebywa w kwarantannie domowej”.

20 marca

[godz. 22:54]
 • Burmistrz Jasła podjął decyzję o zamknięciu do odwołania miejsc rekreacji na świeżym powietrzu (Ogródek Jordanowski, Przystanek Kwiatowa), placów zabaw i siłowni plenerowych.-  W tej chwili najważniejsze jest to, by ograniczyć kontakty międzyludzkie. Prosimy rodziców i opiekunów dzieci o przestrzeganie zaleceń związanych z profilaktyką i niekorzystanie z placów zabaw, zarówno osiedlowych, jak i tych miejskich. Apeluję o rozsądek i społeczną odpowiedzialność. – komentuje Ryszard Pabian.

Samorząd zapowiada, że przestrzeganie zakazu gromadzenia się ludzi w tych miejscach będzie egzekwowane przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

[godz. 19:34]
 • Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w całym kraju stan epidemii w związku z pandemią koronawirusa. Oznacza to m.in. zawieszenie wszelkich zajęć dydaktyczno-wychowawczych co najmniej do świąt wielkanocnych.
[godz. 16:36]
 • Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie: „badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 19 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. To młody mężczyzna z powiatu krośnieńskiego, który jest aktualnie hospitalizowany”.
[godz. 13:49]
 • na stronie internetowej Urzędu Miasta w Jaśle (www.jaslo.pl) opublikowano apel Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie o włączenie się w akcję pozyskiwania honorowych dawców celem zabezpieczenia naszego województwa w krew, która w obliczu panującej epidemii jest szczególnie potrzebna.
[godz. 13:27]
 • #NieKłamMedyka – z takim przesłaniem jasielscy ratownicy medyczni zwracają się do lokalnej społeczności, by w razie potrzeby udzielenia niezbędnej pomocy właściwie przekazywać informacje o stanie swojego zdrowia. Okazuje się bowiem, że w obecnej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej spowodowanej pandemią koronawirusa nie wszyscy pacjenci stosują się do zasad wzajemnego poszanowania. Okłamując medyków narażasz nie tylko ich życie czy zdrowie, ale wykluczasz możliwość uratowania przez nich innych osób. Czytaj tutaj.
[godz. 12: