Informacje

2 maj – Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

Dzień 2 maja obchodzony jest w Polsce jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Władze miasta Jasła chcąc uczcić to młode, ale jakże bardzo ważne święto, organizują akcję rozdawania flag. W dniach 28- 30 kwietnia w Urzędzie Miasta w Jaśle będzie można bezpłatnie otrzymać flagę narodową Polski.

Zachęcamy Jaślan do wywieszenia flagi narodowej, bo jest ona symbolem naszej tożsamości, symbolem w obronie którego miliony Polaków walczyło i ginęło. Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami. Niech w tegoroczne święta majowe w żadnym domu nie zabraknie naszej polskiej flagi i pamięci o historii Ojczyzny. – mówi burmistrz Jasła Maria Kurowska.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce od 2004. Jego celem jest popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Wprowadzone zostało na podstawie ustawy z dnia 20 lutego 2004 o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej. Początkowo nazywane było Świętem Orła Białego. W wyniku decyzji Sejmu zmieniono jego nazwę na Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Oprócz Polski, święto własnej flagi obchodzi się również w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Argentynie, Finlandii, Ukrainie, na Litwie i w Chinach.

Przypominamy, że flagi narodowe będzie można nabyć bezpłatnie w dniach 28-30 kwietnia w Urzędzie Miasta w Jaśle – na parterze w Informacji. W tych dniach akcja będzie prowadzona do wyczerpania zapasów. Serdecznie zapraszamy!

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE