Informacje

Artur Dudek zastępcą komendanta Policji

Dziś podinspektor Artur Dudek objął funkcję I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle. W obecności kadry kierowniczej jasielskiej jednostki, akt nominacyjny wręczył mu Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie młodszy inspektor Andrzej Sabik.

Wręczenie aktu nominacyjnego dla nowego zastępcy komendanta (fot. KPP w Jaśle)
Wręczenie aktu nominacyjnego dla nowego zastępcy komendanta. (fot. KPP w Jaśle)

Komendant Dudek obowiązki I Zastępcy pełnił od początku stycznia 2009 r. Nadzorował w tym czasie pracę pionu kryminalnego. Zajął miejsce podinspektora Pawła Filipka, który w listopadzie 2008 r. mianowany został na stanowisko Naczelnika Wydziału Kryminalnego komendy wojewódzkiej.

Podinspektor Artur Dudek służbę w Policji pełni od 21 lat. Pracę rozpoczął w komendzie wojewódzkiej w Krośnie, później służył w komendzie wojewódzkiej w Rzeszowie. Pracował m.in. w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym, do spraw Narkotyków oraz Postępowań Administracyjnych. Przez 7 lat był ekspertem Zespołu Kadr i Szkolenia jasielskiej komendy. W listopadzie 2007 r. objął stanowisko Naczelnika Sekcji Wspomagającej KPP w Jaśle.

Nowy Zastępca jest absolwentem Wydziału Zarządzania i Administracji Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Ma 40 lat, jest żonaty, ma dwójkę dzieci. Córka Patrycja uczęszcza do szkoły średniej, syn Norbert jest uczniem gimnazjum. Komendant Dudek interesuje się piłką nożną i sportami motorowymi.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE