Informacje

Biało-czerwone Jasło

W Urzędzie Miasta ustawiła się spora kolejka po darmowe flagi (fot. UMJ)
W Urzędzie Miasta ustawiła się spora kolejka po darmowe flagi (fot. UMJ)

Z ogromnym entuzjazmem i zainteresowaniem wśród mieszkańców Jasła spotkała się tegoroczna akcja rozdawania flag, organizowana przez Urząd Miasta w Jaśle w związku ze zbliżającym się Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i święta narodowego 3–go Maja. W dniach 28–30 kwietnia rozdano ponad 300 flag narodowych Polski.

Celem akcji było promowanie pozytywnych wartości, zwłaszcza postaw patriotycznych oraz zachęcenie mieszkańców Jasła do wywieszania flagi narodowej w czasie Święta Flagi RP – 2 Maja oraz wszystkich świąt narodowych Polski.

Cieszę się, że tak wielu mieszkańców Miasta odpowiedziało na nasza akcję, zwłaszcza, że wśród zainteresowanych było bardzo wiele młodych osób. To bardzo ważne, by młodzi ludzie kształtowali i pielęgnowali w sobie wartości patriotyczne, tożsamość i pamięć narodową. Moim marzeniem jest, aby Jasło w czasie świąt narodowych było biało-czerwone. – powiedziała w ostatnim dniu prowadzonej akcji burmistrz Miasta Jasła Maria Kurowska, która w tym dniu osobiście rozdawała flagi mieszkańcom Jasła.

Pierwszego dnia akcji już od godzin porannych w holu Urzędu Miasta zgromadziła się spora grupa pierwszych zainteresowanych akcją jaślan. Z każda godziną liczba osób, chętnych do otrzymania flagi narodowej rosła. Już o godzinie 14-stej wyczerpał się pierwszy zapas flag.

Początkowo planowaliśmy rozdanie 100 flag, ale chętnych wciąż przybywało i już pierwszego dnia wyczerpały się całe zapasy. Dlatego Pani Burmistrz zleciła zakup dodatkowych 200 flag, które wydaliśmy w dwóch kolejnych dniach akcji. – mówi Paweł Kozioł p.o. Rzecznika Prasowego UM w Jaśle.

Kolejną akcję rozdawania flag władze miasta Jasła planują tuż przed Świętem Niepodległości – 11 listopada, a wszystko to po by w efekcie w żadnym jasielskim domu nie zabrakło podstawowych symboli narodowych Polski.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE