Informacje

Niedziela palmowa pod znakiem młodzieży

Blisko 1500 młodych osób wzięło udział w Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży w Jaśle. Uroczystej mszy świętej w Kościele OO. Franciszkanów przewodniczył biskup Edward Białogłowski.

W Niedzielę Palmową przyjechała do Jasła młodzież z dekanatów: Brzostek, Frysztak, Nowy Żmigród, Dębowiec, Jasło-Wschód i Jasło-Zachód. Uroczystość rozpoczęła droga krzyżowa ulicami miasta. W procesji z palmami i śpiewem na ustach, młodzi ludzie przeszli z placu pod Zespołem Szkół Budowlanych do Kościoła OO. Franciszkanów, gdzie została odprawiona msza święta pod przewodnictwem biskupa Edwarda Białogłowskiego.

Wolność jest w nas i trzeba ją pielęgnować, trzeba jej bronić. Ale trzeba także ciągle prosić, abyśmy nie utracili nadzieji, żebyśmy sobie nie pozwolili wmówić, że nic się nie da zrobić, że tak musi być jak jest. Nie, może być cudownie, tylko my musimy być cudowni. Dlatego dzisiaj przyzywamy Maryję matkę nadzieji, która z taką nadzieją przyjmowała dzień po dniu swojego życia. Która z taką nadzieją służyła Jezusowi, która ciągle oręduje za nami. – powiedział w homilii ksiądz biskup.

Dzisiejszą eucharystię uświetnił występ szkolnego chóru „Soli Deo” z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle, którego opiekunem jest ksiądz Andrzej Sroka. W Diecezji Rzeszowskiej uroczystości Światowego Dnia Młodzieży odbywały się również w Rzeszowie i Gorlicach.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE