Na drogach

Dwie osoby ucierpiały w wypadkach

Skutki wypadku, do którego doszło w Jaśle (fot. KPP w Jaśle)
Skutki wypadku, do którego doszło w Jaśle (fot. KPP w Jaśle)

Wczoraj na drogach powiatu jasielskiego doszło do dwóch wypadków. Dwie osoby zostały ranne. Policjanci ustalili wstępne okoliczności tych zdarzeń.

Pierwszy wypadek miał miejsce w Osobnicy kwadrans przed 12. Doszło tam do potrącenia pieszej. Z zebranych dotychczas informacji wynika, że kierujący dostawczym mercedesem 32-latek, podczas manewru cofania najechał na 78-letnią mieszkankę gminy Dębowiec. W wyniku potrącenia kobieta z wstrząśnieniem mózgu oraz ogólnymi potłuczeniami ciała trafiła do szpitala. Kierowca mercedesa był trzeźwy.

Kilkadziesiąt minut po tym zdarzeniu, policjanci interweniowali w związku z kolejnym wypadkiem, który miał miejsce w Jaśle. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Skodą Favorit 18-latek jechał ul. 1-go Maja. Na skrzyżowaniu z ulicą Ducala nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy volkswagena lupo. Doszło do czołowo-bocznego zderzenia się pojazdów. W wyniku uderzenia volkswagen przewrócił się na dach.

Kierowcy trafili do szpitala. Po udzieleniu pomocy medycznej podejrzany o spowodowanie wypadku 18-latek został zwolniony do domu. Kierujący volkswagenem, 19-letni mieszkaniec Jasła, doznał urazu głowy i stłuczenia lewego łokcia.

Policjanci przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady, ustalili świadków. Od kierujących pobrano krew do badań stanu trzeźwości.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE