Kultura | rozrywka | edukacja

Fantastyczna historia Rzeczypospolitej Imć Jacka Komudy (zapowiedź)

W ramach projektu „Literacki Alfabet” Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie z fantastyką i „pojedynek” z Jackiem Komudą.

Z zawodu historyk, z zamiłowania pisarz, redaktor, doktorant, twórca gier komputerowych, jak sam o sobie mówi. Zafascynowany historią ambasador Rzeczpospolitej szlacheckiej. Wulgarnej, prostackiej ale też niezwykle żywej i barwnej, bo rzeczywistość płonących Kresów XVII – wiecznej Polski daleka była od romantycznych wizji z sonetów Mickiewicza. Równie swobodnie opisuje koloryt Dzikich Pól, piekło batalii morskich, co scenerie XV – wiecznego Paryża. Autor m.in., Diabła Łańcuckiego, Galeonów Wojny, Herezjarchy i wielu innych opowieści. Najnowsza powieść Samozwaniec pojawi się w sprzedaży w maju br.

Wartka akcja osnuta na wątkach historycznych, język wierny epoce i troska o detale to cechy wyróżniające prozę Komudy. Fabularyzowane historie wojen i zajazdów, tętniące życiem i ociekające krwią zarazem. Awanturnicze dzieje Sarmatów obdarzonych fantazją szlachecką.

Spotkanie odbędzie się 27 kwietnia o godz. 11:00 w Czytelni Głównej w ramach realizowanego przez MBP w Jaśle projektu „Literacki alfabet”, realizowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Katarzyna Musiał | MBP w Jaśle

SŁOWA KLUCZOWE