Kultura | rozrywka | edukacja

Gim Hit w cieniu tragedii

Patrycja Skalska wyśpiewała sobie pierwsze miejsce. W finale zaśpiewała piosenkę Szyby (fot. www.gimhit.pl)
Patrycja Skalska wyśpiewała sobie pierwsze miejsce. W finale zaśpiewała piosenkę "Szyby" (fot. www.gimhit.pl)

Patrycja Skalska z Rzeszowa wyśpiewała sobie pierwsze miejsce w finale VI Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Gim Hit. Ze względu na żałobę narodową ogłoszoną po katastrofie w Kamieniu Pomorskim, tegoroczny finał odbył się w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w nieco zmienionej formule.

Koncert finałowy rozpoczął występ absolwenta Gimnazjum nr 2 Łukasza Motkowicza. Jego dojrzały baryton podbija dzisiaj sceny operowe całej Europy. W ścisłym finale zaprezentowało się dziewięciu solistów oraz jeden zespół wokalny. Prezentacje muzyczne oceniało siedmioosobowe jury, które postanowiło przyznać pierwsze miejsce Patrycji Skalskiej za wykonanie piosenki „Szyby”. W nagrodę otrzymała laptopa oraz bilet do finału konkursu „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”.

Drugie miejsce za wykonanie utworu „Takie tango” wyśpiewała sobie Wioletta Hus z Domaradza, natomiast trzecie miejsce zajął Mateusz Bieryt z Jazowska za utwór „Nie ma drugiej takiej”. Wszyscy śpiewający w finale dodatkowo otrzymali firmowe plecaki, zaś ich opiekunowie specjalnie przygotowane podziękowania i upominki. Nagrody dla laureatów wręczyła burmistrz Jasła Maria Kurowska.

W tym roku specjalną nagrodę za osobowość sceniczną postanowili przyznać jasielscy dziennikarze. Nagroda trafiła do uczestniczki przesłuchań półfinałowych Karoliny Skwiry.

Sponsorami tegorocznej edycji Gim Hitu byli: Urząd Miasta w Jaśle, Karpacka Spółka Gazownictwa – Zakład Gazowniczy w Jaśle, Gamrat S.A., Poszukiwania Nafty i Gazu w Jaśle, firma Trafunek oraz Podkarpackie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE