Informacje

Handlowali podrobionymi pilarkami

Dziesięć pilarek spalinowych z podrobionymi oznaczeniami znanych firm, zabezpieczyli wczoraj policjanci z Jasła. Dwaj obywatele Rumunii oferowali je do sprzedaży okolicznym mieszkańcom. Urządzenia miały podejrzanie niską cenę.

Wczoraj po południu, do jasielskich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą, dotarła informacja o cudzoziemcach oferujących do sprzedaży pilarki spalinowe znanych marek. Ich cena była podejrzanie niska.

Policjanci podejrzewali, że mogą to być urządzenia nieoryginalne. Postanowili sprawdzić tą informację. Przejeżdżając przez miejscowość Warzyce, w pobliżu sklepu, dostrzegli kilku mężczyzn stojących przy audi. Samochód miał angielskie tablice rejestracyjne. Funkcjonariusze domyślili się, że odbywa się tam prezentacja urządzeń. Na ich widok, dwaj mężczyźni o ciemnej karnacji, pospiesznie ukrywali we wnętrzu samochodu piłę motorową.

Podczas kontroli okazało się, że dwaj obywatele Rumunii, w wieku 25 i 33 lat mają w samochodzie dziesięć pilarek. Urządzenia były oklejone nazwami znanych marek. Ich wygląd jednak nie budził wątpliwości. Oznaczenia firmowe były podrobione. Żadna z pił nie miała oryginalnego opakowania, instrukcji obsługi czy kart gwarancyjnych. Mimo tego, mężczyźni zaprzeczali, aby próbowali sprzedać te urządzenia. Obaj cudzoziemcy zostali zatrzymani.

Policjanci z Jasła skontaktowali się z przedstawicielami producentów pilarek, którzy złożyli wnioski o ściganie. Dziś, obaj mężczyźni usłyszą zarzuty. Za wprowadzanie do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolnośći do 2 lat.

(KWP w Rzeszowie)

SŁOWA KLUCZOWE