Kultura | rozrywka | edukacja

IV Festiwal Poezji i Prozy (zapowiedź)

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle otrzymała dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację dwóch projektów „Literacki alfabet”, realizowany od lutego do listopada 2009 r. oraz „Festiwal Poezji i Prozy” imprezę organizowaną już po raz czwarty.

Projekt „IV Festiwal Poezji i Prozy” realizowany od 17-27 kwietnia zapowiada się w tym roku szczególnie interesująco. W programie są spotkania autorskie, promocje nowości wydawniczych i tradycyjnie już koncert piosenki poetyckiej. Nowością będą proponowane projekcje filmów i spotkania z ich twórcami reżyserem i scenarzystą.

Dzieci i młodzież będą miały okazję spotkać się z autorami ulubionych książek Łukaszem Dębskim, Ewą Chotomską, Grzegorzem Kasdepke, Ewą Letki i ilustratorką Agnieszką Żelewską.

Do starszych czytelników adresowane będą spotkania z Tomaszem Różyckim, jednym z najbardziej znanych poetów młodego pokolenia, Manulą Kalicką, która będzie promowała swoją najnowszą książkę „Kochaj i tańcz. 20 lat wcześniej”, Martą Mizuro pomysłodawczynią antologii współczesnych polskich opowiadań „Zaraz wracam” oraz Katarzyną Bazarnik i Zenonem Fajferem, twórcami liberatury.

Po raz pierwszy zapraszamy na projekcje filmów i spotkania z ich twórcami. Do dzieci adresowany jest film „Felicjanek 10” i spotkanie z jego reżyserem Anną Kaszubą-Dębską w dniu 17 kwietnia. Natomiast dorośli będę mogli zobaczyć film „Senność” i spotkać się z Wojciechem Kuczokiem, autorem scenariusza i książki wydanej pod tym samym tytułem. Projekcja i spotkanie odbędą się 23 kwietnia o godz. 17.00 w kinie Syrena.

Jak co roku Festiwalowi towarzyszył będzie koncert piosenki poetyckiej, tym razem na jasielskiej scenie wystąpi Beata Rybotycka. Koncert odbędzie się w sali widowiskowej JDK 21 kwietnia o godz. 18.00.

O wszystkich działaniach realizowanych w ramach projektu MBP w Jaśle będzie na bieżąco informowała na swojej stronie www.mbp.jaslo.pl. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w organizowanych działaniach. Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny.

Beata Szybka | MBP w Jaśle

SŁOWA KLUCZOWE