Informacje

IV Rocznica odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca

2 kwietnia to niezwykle ważna data nie tylko dla nas, Polaków, lecz także dla całego świata, który wciąż ma przed oczami świadectwo życia i świętości Sługi Bożego Jana Pawła II. W tym roku już po raz czwarty obchodziliśmy rocznicę odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca.

O godzinie 19:00 w jasielskiej Farze została odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna za osobę i życie Jana Pawła II, która stała się wstępem do tegorocznych obchodów rocznicy śmierci Sługi Bożego. Po zakończeniu Eucharystii mieszkańcy Jasła przeszli z lampionami na płytę jasielskiego Rynku, gdzie rozpoczęło się modlitewne czuwanie. Na początku wszyscy wspólnie zaśpiewali ukochaną przez Ojca Świętego „Barkę”, która wprowadziła zebranych w nastrój modlitewnej refleksji.

Mottem tegorocznych obchodów IV Rocznicy Śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II stały się znamienne słowa: „ Niech zstąpi Duch Twój…” które wypowiedział w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 3 czerwca 1979 roku na Placu Wolności w Warszawie podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny. Wśród wszystkich pielgrzymek Ojca Świętego do Polski ta pierwsza, najbardziej oczekiwana przez Polaków, stała się tematem programu słowno-muzycznego z udziałem chóru „Soli Deo” z I LO w Jaśle oraz recytatorów JDK-u.

O godzinie 21:00 wszyscy zebrani na jasielskim Rynku odśpiewali Apel Jasnogórski w duchowej łączności z Jasną Górą. Godzinę odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca – 21:37, obwieścił dźwięk dzwonu z jasielskiej Fary, po czym zapadła chwila głębokiej ciszy, podczas której każdy z uczestników osobiście oddał hołd Wielkiemu Polakowi…

Zwieńczeniem tegorocznych obchodów rocznicy śmierci Jana Pawła II stała się modlitwa o rychłą beatyfikację Sługi Bożego. Te piękne i wzruszające chwile na długo pozostaną w sercach wszystkich mieszkańców Jasła, którzy mieli okazję osobiście wziąć udział w uroczystościach.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE