Kultura | rozrywka | edukacja

Koncert Beaty Rybotyckiej (zapowiedź)

W ramach IV Festiwalu Poezji i Prozy Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza 21 kwietnia 2009 r. na koncert piosenki poetyckiej w wykonaniu Beaty Rybotyckiej. Projekt Festiwal Poezji i Prozy – edycja czwarta realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Beata Rybotycka – aktorka i piosenkarka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, laureatka Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Dziesięć sezonów grała w Teatrze Starym w Krakowie w spektaklach Jerzego Jarockiego, Filipa Bajona, Jerzego Stuhra, Anny Polony. Przez lata związana z Teatrem STU i Piwnicą pod Baranami. Dużą popularność przyniósł jej udział w telewizyjnych benefisach Teatru STU. Śpiewała też w słynnych „Nieszporach Ludźmierskich” Jana Kantego Pawluśkiewicza. Występowała w wielu filmach m.in. „Lista Schindlera”, „Klasa na obcasach”, „Samo niebo”, „Diabeł”.

Wydała dwie solowe płyty „Beata Rybotycka śpiewa pieśni Jana Kantego Pawluśkiewicza” i „Szurum Burum” nagrana w towarzystwie jazzowego gitarzysty Jarosława Śmietany. Na płycie znalazły się polskie wersje takich standardów muzyki popularnej jak As Time Goes By Hupfelda i Hymne a L’amour z repertuaru Edith Piaf oraz utwory napisane specjalnie dla Beaty Rybotyckiej przez J.K. Pawluśkiewicza, G. Turnaua, A. Sikorowskiego. Całość stanowi wspaniałe połączenie piosenki autorskiej z jazzem.

Koncert Beaty Rybotyckiej odbędzie się 21 kwietnia o godz. 18.00 w Sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury. Piosenkarce towarzyszył będzie Konrad Mastyło, grający na fortepianie.

Beata Szybka | MBP w Jaśle

SŁOWA KLUCZOWE