Na drogach

Pijany kierowca uderzył w skarpę

Ten weekend był rekordowy pod względem zatrzymanych nietrzeźwych kierowców. Przez trzy dni na drogach naszego województwa policjanci zatrzymali 83 kierujących pojazdami na „podwójnym gazie”. Najmłodszy amator mocnych trunków miał 15 lat.

Wczoraj rano w Jaśle na ulicy Mickiewicza, 27-letni kierowca fiata uderzył w skarpę. Wstępnie ustalono, że kierujący na łuku drogi, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewą stronę i uderzył w stromą skarpę. W wypadku ucierpiała 24-letnia pasażerka fiata, która została przewieziona do szpitala. Na miejscu wypadku okazało się, że kierowca jest pijany. Badanie na alkomacie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat, wysoka grzywna oraz podanie do publicznej wiadomości danych osobowych i wizerunku. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 12.

Nie pozwalajmy naszym bliskim i znajomym wsiadać za kierownicę po wypiciu alkoholu.

(KWP w Rzeszowie)

SŁOWA KLUCZOWE