Kultura | rozrywka | edukacja

Smoki w bibliotece (zapowiedź)

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza wszystkich młodych czytelników 22 kwietnia 2009 roku do Czytelni Głównej na warsztaty plastyczne „Smoki, elfy i gobliny”.

Warsztaty plastyczne zorganizowane w ramach IV FESTIWALU POEZJI I PROZY (realizowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego) poprowadzi znana ilustratorka „Świerszczyka”, podręczników „Nowa Era” oraz wielu książeczek dla dzieci – Agnieszka Żelewska.

Agnieszka Żelewska studiowała w PWSSP w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki, gdzie zrobiła dyplom z ilustracji książkowej. Do tej pory zaprojektowała i zilustrowała kilkanaście książek dla dzieci.

Brała także udział w licznych wystawach ilustracji w Polsce i za granicą. W 2000 oraz 2002 roku zdobyła główne nagrody w prestiżowym konkursie „Książka Roku”, organizowanym przez Polską Sekcję IBBY. W roku 2004 została wpisana na Listę Honorową International Board on Books for Young People za ilustracje do książki „Bajki o rzeczach i nierzeczach” Zofii Beszczyńskiej.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE