Kultura | rozrywka | edukacja

Spotkanie autorskie z Ewą Chotomską (zapowiedź)

20 kwietnia 2009 roku o godzinie 08.30 w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbędzie się spotkanie z Ewą Chotomską – popularną Ciotką Klotką z legendarnego „Tik – Taka”.

Ewa Chotomska jest reżyserką, scenarzystką oraz autorką tekstów piosenek dla dzieci (takich hitów, jak: „Szczotka, pasta”, „Moja Fantazja”, „Domowa Piosenka”, „Kocur Bury”czy „Mydło lubi zabawę”). Autorka przez siedemnaście lat wystepowała w telewizyjnym „Tik – Taku”, jest współtwórcą programów edukacyjnych dla dzieci w TVP („Budzik” i „Jedyneczka”). W 1983 roku wraz z Andrzejem Grabowskim założyła zespół „Fasolki”, dla którego pisze teksty piosenek (powstało ich już ponad trzysta).

W trakcie spotkania w jasielskiej bibliotece na młodych czytelników czeka wiele niespodzianek. Widzowie napewno nie będą mieli czasu się nudzić. Twórczości Ewy Chotomskiej reklamować właściwie nie trzeba. Jest autorką lubianych od wielu lat książek: „Zając Poziomka”, „Zagadki”, „Kuchenny alfabet”, „Pamiętnik Felka Parerasa” oraz „Piosenki Ciotki Klotki”. Po spotkaniu autorka podpisze swoje książki, które można będzie kupić w MBP w Jaśle.

Spotkanie zorganizowano w ramach IV FESTIWALU POEZJI I PROZY (realizowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego).

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE