Kultura | rozrywka | edukacja

Sukces wokalistek JDK w Warszawie

Dom Kultury „Dorożkarnia” w Warszawie już po raz czwarty zorganizował Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej TEN TON. W tym roku festiwal poświęcony był twórczości Marka Dutkiewicza i odbył się 19 i 20 kwietnia 2009 r.

Piosenki z tekstami Marka Dutkiewicza to min. przeboje: „Niech moje serce kołysze Ciebie do snu” z repertuaru Krystyny Prońko, „Podaruj mi trochę słońca” z repertuaru Ewy Bem czy „Aleja gwiazd” Zdzisławy Sośnickiej. Każdy taki Festiwal sprawia, że kolejna porcja wyjątkowych piosenek zostaje otrzepana z kurzu zapomnienia.

Młodzi wokaliści prezentujący różnorodny repertuar i ciekawe niebanalne interpretacje znanych piosenek rywalizowali w trzech grupach wiekowych. W grupie gimnazjalistów zaprezentowało się 47 wokalistów z całej Polski, wśród nich znalazła się również solistka Jasielskiego Domu Kultury WERONIKA TOCKA – za interpretację piosenki „Niech moje serce kołysze Ciebie do snu” otrzymała WYRÓŻNIENIE w konkursie.

W kategorii szkół średnich i studentów usłyszeliśmy 33 uczestników. W tej kategorii II NAGRODĘ wyśpiewała MAŁGORZATA NOWICKA. Nagrodzona piosenka to utwór „Podaruj mi trochę słońca”. Nagrody w tym konkursie są bardzo cenne, ponieważ wokalistów oceniało jury, w którego składzie znalazły się wielkie osobowości polskiej sceny muzycznej: Grażyna Łobaszewska, Joanna Zagnańska oraz nauczyciel śpiewu i doradca wokalny wielu gwiazd – Elżbieta Zapendowska.

Przygotowanie wokalne solistek – Ewa Grzebień, aranżacje instrumentalne piosenek – Wojciech Nowicki.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE