Informacje

Trampkarze Czarnych Jasło wywalczyli złoto i brąz w Agropoli

W Niedzielę Wielkanocną gorąco powitaliśmy młodych piłkarzy Czarnych Jasło, którzy wrócili z Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej w Agropili. Przypominany, że nasi zawodnicy byli jedynymi reprezentantami Polski podczas turnieju.

Wielkim sukcesem zakończył się dla trampkarzy młodszych start w Torneo Internazionale città di Agropoli. Podopieczni trenera Roberta Podkulskiego okazali się najlepszą drużyną w roczniku 1996. W wielkim finale pewnie pokonali zespół San Damiano i tym samym wywalczyli złoty medal w turnieju.

Bardzo dobrze podczas turnieju we Włoszech zaprezentowali się również trampkarze starsi, którzy zajęli III miejsce. W meczu półfinałowym podopieczni Antoniego Wanata ulegli nieznacznie gospodarzom zawodów, drużynie Jugend Agropoli. Zgodnie z zasadami obowiązującymi na tym turnieju, organizatorzy nie przewidują meczu o trzecie miejsce, a przegrani w półfinale zostają ex aequo sklasyfikowani na najniższym stopniu podium.

Po zakończeniu turnieju przyznano również indywidualne wyróżnienia. Najlepszy zawodnikiem w roczniku 1994 został Karol Madejczyk, a w roczniku 1996 – Kamil Wietecha. Całej grupie powracającej z Agropoli wspaniałe powitanie przygotowali rodzice zawodników. Na niebie rozbłysły fajerwerki. Zwycięzców powitała również Burmistrz Maria Kurowska:

Tą Niedzielę Wielkanocną zapamiętamy na długo. Drużyny trampkarzy Czarnych Jasło odniosły wspaniały sukces, przywiozły złoto i brąz i udowodniły, że warto inwestować w ich rozwój. Ten sukces był możliwy dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu środowisk: zawodników, ich rodziców, trenerów, władz klubu i miasta. Współpraca zawsze przynosi dobre efekty i za nie serdecznie dziękuję.

Gratulujemy serdecznie naszym zawodnikom!