Informacje

Finał powiatowy turnieju BRD

W Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle odbył się dzisiaj finał powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych walczyli o prawo reprezentowania naszego powiatu w finale wojewódzkim turnieju.

W tym roku poszczególne gminy reprezentowali: Szkoła Podstawowa w Niepli i Publiczne Gimnazjum w Trzcinicy (gmina Jasło), Szkoła Podstawowa nr 4 i Gimnazjum nr 2 (miasto Jasło), Szkoła Podstawowa i Gimnazjów we Wróblowej (gmina Brzyska), Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Skołyszynie (gmina Skołyszyn), Szkoła Podstawowa w Łubnie Szlacheckim i Gimnazjum w Tarnowcu (gmina Tarnowiec), Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Osieku Jasielskim (gmina Osiek Jasielski), Szkoła Podstawowa w Kątach i Gimnazjum w Nowym Żmigrodzie (gmina Nowy Żmigród), Szkoła Podstawowa w Lublicy i Gimnazjum w Kołaczycach (gmina Kołaczyce), Szkoła Podstawowa w Zarzeczu i Gimnazjum w Cieklinie (gmina Dębowiec), Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Krempnej (gmina Krempna).

W turnieju, którego organizatorami byli Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, Zespół Szkół Miejskich nr 3, Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe w Jaśle, zwyciężyli: Szkoła Podstawowa w Krempnej (Robert Źrebiec, Izabela Szlachta, Kuba Książkiewicz, opiekun Agnieszka Skocz) oraz Gimnazjum nr 2 w Jaśle (Bartłomiej Rochecki, Michał Piękoś, Piotr Kotlinowski, opiekun Adam Smorul).

Finał wojewódzki Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych odbędzie się 12 maja, natomiast dla gimnazjów 19 maja br. Sponsorem eliminacji powiatowych byli: wszystkie gminy powiatu jasielskiego, WORD w Krośnie oraz Gimnazjum nr 2 w Jaśle.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE