Informacje

Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny 2009 rozstrzygnięty

Dziewięć trzyosobowych reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jasielskiego wzięło udział w finale powiatowym Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2009. Nasz region na eliminacjach wojewódzkich będzie reprezentować drużyna Zespołu Szkół nr 1 w Jaśle, która wystartowała pod okiem opiekuna Krzysztofa Płaziaka.

Gospodarzem tegorocznych eliminacji powiatowych był Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie. Celem turnieju było popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej oraz propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego. Zawody przebiegały w dwóch częściach: teoretycznej i praktycznej. W drugiej części reprezentanci szkół ponadgimnazjalnych musieli zmierzyć się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, jazdą sprawnościową motorowerem oraz jazdą sprawnościową samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”.

Po podliczeniu punktacji z obu części eliminacji, została wyłoniona najlepsza drużyna. I miejsce przypadło Zespołowi Szkół nr 1 w Jaśle w składzie: Patryk Halibożek, Jacek Leśniak, Krzysztof Tuleja (opiekun Krzysztof Płaziak). To oni będą reprezentowali powiat jasielski na turnieju wojewódzkim, który odbędzie się 16 maja w Tarnobrzegu. II miejsce zajęli przedstawiciele Zespołu Szkół w Trzcinicy, natomiast III miejsce Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaśle.

Ponadto w turnieju wzięły udział drużyny reprezentujące: Zespół Szkół w Nowym Żmigrodzie (dwie drużyny), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach, Zespół Szkół nr 2 w Jaśle, Zespół Szkół nr 3 w Jaśle, I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE