Informacje

Uczeń ZS nr 1 w finale Olimpiady Przedsiębiorczości

Tomasz Szeredy z prof. Leszkiem Balcerowiczem (fot. arch.)
Tomasz Szeredy z prof. Leszkiem Balcerowiczem (fot. arch.)

Dnia 2 kwietnia 2009 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbył się finał IV edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Do etapu centralnego przystąpiło 50 najlepszych zawodników wyłonionych po dwóch wcześniejszych etapach: szkolnym i okręgowym z przeszło 19 tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W zmaganiach finałowych w SGH w Warszawie wziął udział Tomasz SZEREDY – uczeń klasy III Technikum Informatycznego w Zespole Szkół nr 1 w Jaśle (opiekun: Urszula Oleszkowicz), który jako jedyny z powiatu jasielskiego znalazł się w dziesiątce uczniów zakwalifikowanych z całego okręgu krakowskiego do etapu centralnego. Choć Tomkowi zabrakło nieco szczęścia, by znaleźć się w gronie laureatów Olimpiady, to jednak sam udział w eliminacjach centralnych jest dużym sukcesem. Jako finalista uczeń uzyskał specjalne uprawnienia w postępowaniach kwalifikacyjnych na studia do szkół wyższych oraz otrzymał cenne nagrody książkowe – publikacje o tematyce ekonomicznej.

W trakcie pobytu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie uczestnicy olimpiady wzięli udział w debacie na temat „organizacji przyszłości”, mieli możliwość spotkania z prof. Leszkiem Balcerowiczem oraz uczestniczyli w spotkaniu z wiceminister K. Szumilas, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Olimpiada Przedsiębiorczości organizowana jest przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz 5 największych w kraju wyższych uczelni kształcących na kierunkach ekonomicznych.

(Starostwo Powiatowe)

SŁOWA KLUCZOWE