Informacje

Uczniowie posprzątali brzegi nad Wisłoką

Taką górę śmieci udało się zebrać uczniom z ZS nr 1 (fot. arch.)
Taką "górę" śmieci udało się zebrać uczniom z ZS nr 1 (fot. arch.)

24 kwietnia 2009 roku uczniowie klasy pierwszej Technikum Mechanicznego z Zespołu Szkół nr 1 w Jaśle wraz z wychowawcą Krzysztofem Zbylutem postanowili posprzątać obwałowanie rzeki Wisłoki z obydwu stron na odcinku: od mostu w Kaczorowach do mostu w Rafinerii (w związku z przypadającym na dzień 22.IV – Świętem Ziemi).

Dyrekcja Zespołu bardzo chętnie wyraziła zgodę na tego typu akcję, którą pilotował Z-ca Komendanta Straży Miejskiej w Jaśle – Krzysztof Myśliwiec. Wały na tym odcinku pełnią wspaniałą rolę ścieżek spacerowych naszego miasta.

Jaślanie chętnie korzystają z tego terenu jeżdżąc na rowerach, uprawiając jogging, nordic walking lub spacerują.

Latem można odpocząć nad wodą, powędkować czy miło spędzać czas przy wieczornym ognisku. Niestety okolice te są bardzo zaśmiecone (kartony, worki foliowe, plastikowe i szklane butelki, puszki, szkło), o czym świadczy zebranych 20 dużych worków śmieci.

Wspólnie musimy zadbać o czystość, dlatego apelujemy: NIE ZAŚMIECAJ TERENÓW NASZEGO MIASTA JASŁA!

(Starostwo Powiatowe)

SŁOWA KLUCZOWE