Informacje

Uroczystość uczczenia Imienin ks. Jerzego Popiełuszki

Jaślanie modlili się w intencji księdza Popiełuszki (fot. UMJ)
Jaślanie modlili się w intencji księdza Popiełuszki (fot. UMJ)

23 kwietnia to dzień, w którym przypadają Imieniny ks. Jerzego Popiełuszki. Z tej okazji Jaślanie wspominali życie i osobę ks. Jerzego oraz modlili się o Jego rychłą beatyfikację.

Uroczystość uczczenia Imienin ks. Jerzego Popiełuszki rozpoczęła o godzinie 18 uroczysta Eucharystia sprawowana w Kościele Św. Stanisława BM. Po zakończonej Mszy Świętej duchowieństwo, władze miasta Jasła, delegacje jasielskich szkół, przedstawiciele lokalnych instytucji oraz zgromadzeni mieszkańcy Jasła złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą Sługę Bożego ks. Jerzego Popiełuszkę.

W tym dniu ludzie z całej Polski przyjeżdżają z imieninowymi kwiatami do grobu księdza Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Jasło szczyci się tym, że posiada tablicę poświęconą księdzu Jerzemu, i tutaj odbywają się spotkania i uroczystości związane z Jego osobą. Dziś w Imieniny Sługi Bożego księdza Jerzego Popiełuszki Jaślanie przyszli modlić się z białymi i czerwonymi różami, bo ksiądz Jerzy bardzo lubił kwiaty – powiedziała burmistrz Miasta Jasła Maria Kurowska.

Na zakończenie uroczystości wszyscy zebrani odmówili modlitwę poprowadzoną przez ks. Dziekana Tadeusza Paszka o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki. Zabrzmiały słowa pieśni „Boże, coś Polskę…”

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE