Informacje

Wiosenna wizyta przedszkolaków w urzędzie

Przedszkolaki pilnie przyglądali się pracy pani burmistrz (fot. UMJ)
Przedszkolaki pilnie przyglądali się pracy pani burmistrz (fot. UMJ)

7 kwietnia z wiosenną wizytą zawitali w Urzędzie Miasta najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół Miejskich Nr 2 w Jaśle. Przedszkolaki z Osiedla Gamrat przybyły do jasielskiego magistratu, by poznać jak wygląda i na czym polega praca urzędników. Wesołą gromadkę wraz z ich opiekunami przyjęła Burmistrz Jasła, która wprowadziła dzieci w nieznany im dotąd świat dorosłych spraw.

Pierwszym miejscem w budynku urzędu jakie zwiedziły przedszkolaki był gabinet burmistrza, który od razu wzbudził ich zainteresowanie. Po krótkim rozpoznaniu terenu dzieci odważnie zaczęły zadawać pytania Burmistrz Marii Kurowskiej: Ile Pani ma pomocników?, Czy Pani praca musi być w ciszy?, Czym się Pani Interesuje?, Czy Pani praca jest ciężka?

Burmistrz Jasła odpowiedziała na wszystkie pytania, po czym również zadała kilka pytań, dotyczących miasta Jasła, jego patrona i mieszkańców. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, wykazując się dużą wiedzą na temat naszej małej ojczyzny. Na zakończenie miłej wizyty w gabinecie burmistrza, goście złożyli świąteczne życzenia oraz wręczyli burmistrz własnoręcznie wykonany wielkanocny stroik, a także kartkę świąteczną.

Następnie dzieci odwiedziły inne ciekawe miejsca w Urzędzie Miasta m.in. Salę Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie dowiedziały się jak odbywają się uroczystości zawarcia związków małżeńskich. Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak czekoladowe króliczki, które dzieci otrzymały na zakończenie tej niecodziennej wycieczki.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE