Informacje

Droga z Jasła do Zręcina będzie jak nowa

Roboty drogowe. Fot. Starostwo Powiatowe
Roboty drogowe.
Fot. Starostwo Powiatowe

Trwają intensywne prace budowlane przy modernizacji drogi powiatowej 1850R Jasło-Zręcin. Po zakończeniu inwestycji wartej ponad cztery miliony złotych, poprawi się połączenie drogowe centrum miasta z Osiedlem Sobniów i miejscowościami położonymi na terenie gminy Tarnowiec.

Obecnie zakończyły się prace na blisko trzykilometrowym odcinku pomiędzy Glinikiem Polskim, a Łajscami w gminie Tarnowiec. Równocześnie prowadzona jest modernizacja na odcinku od ronda na ulicy Floriańskiej w Jaśle do miejscowości Wolica, na odcinku około dwóch kilometrów. Tutaj prace mają być zakończone już za dwa miesiące. Ten odcinek ulicy Floriańskiej już od kilku lat wymagał szybkiego remontu, ponieważ jezdnia była w fatalnym stanie. Droga ta łączy osiedle Sobniów z centrum miasta.

Przebudowa drogi powiatowej polega na wzmocnieniu podbudowy i położeniu nowej nawierzchni na tych odcinkach oraz na oczyszczeniu rowów, przepustów, dojazdów jak również ułożeniu chodników z dostosowaniem do nowej nawierzchni. Odnowiony zostanie również parking przed Zakładem Gazowniczym.

Inwestycja jest możliwa dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011”. Drugą połowę dołożył samorząd powiatowy, przy wsparciu finansowym Gminy Tarnowiec i miasta Jasła. Koszty realizacji zadania mają zamknąć się w kwocie około 4, 25 mln. złotych. Wykonawcą robót jest firma DROGBUD Podkarpacki Holding Budowy Dróg Sp. z o.o. w Strzyżowie.

Dzięki przebudowie jezdni, poprawi się komfort jej użytkowania przez kierowców i pieszych. Zwiększy się również bezpieczeństwo na drodze prowadzącej przez powiat jasielski.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE