Karpaty pokonane, Czarni w finale!

Powtórka z ubiegłego sezonu. Tak wyglądało wczorajsze spotkanie półfinałowe Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Na stadionie przy ulicy Śniadeckich 15 drużyna Czarnych Jasło pokonała swojego odwiecznego rywala Karpaty Krosno dopiero w rzutach karnych.

Spotkania obu drużyn od zawsze elektryzują kibiców w obu miastach i nie tylko. Na stadionie Czarnych zjawił się komplet fanów, którzy dopingowali obie drużyny. Spotkanie rozpoczęło się chaotycznie. Zawodnicy żadnej z drużyn nie przejawiali inicjatywy . Aż do 18 minuty, kiedy to Balasa w sytuacji sam na sam z bramkarzem Czarnych, zdobył pierwszego gola dla Karpat. W pierwszej części spotkania szansę na wyrównanie stanu gry zmarnowali Kasprzyk i Ocipka.

Po rozpoczęciu drugiej połowy, zmotywowani przez trenera Jerzego Daniło nasi zawodnicy przystąpili do ataku na bramkę gości. Determinacja i skuteczność piłkarzy doprowadziła w 52 minucie do wyrównania stanu gry. Pięknym strzałem z 20 metrów popisał się Kasprzyk. Chwilę później na płytę boiska wbiegli pseudokibice i sędzia musiał przerwać grę. Po 20 minutowej przerwie pucharowe zmagania obu drużyn wznowiono, jednak do zakończenia regulaminowego czasu gry żadna z drużyn nie potrafiła wykorzystać sytuacji podbramkowej, zmieniając tym samym losy spotkania.

Doliczony czas spotkania nie wyłonił zwycięzcy meczu, dlatego o tym, kto zagra w finale zadecydowały rzuty karne. W tych lepsi okazali się piłkarze Czarnych Jasło pokonując Karpaty 6:5! Powtórzyła się sytuacja z ubiegłego sezonu, kiedy w podobny sposób awansowaliśmy do finałowej fazy rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu okręgu krośnieńskiego. Naszym rywalem w finale będzie drużyna Bieszczady Ustrzyki Dolne.

Czarni Jasło-Karpaty Krosno 1:1 (0:1), k. 6:5
Bramki: 0:1 Macnar (17 minuta), 1:1 Kasprzyk (52 minuta)
Karne: Bernacki, Matysik, Dedo, Sypień, Kasprzyk, Dziobek – Fydrych, Balasa, Ziobro, Włodarski, Biliński, Gąsiorek (pudło)

Czarni Jasło: Orzechowicz – Krajewski, Bernacki, Chrząszcz, Sypień, Kosiba (85′ Grzesiak), Gazda (95′ Matysik), Dziobek, Munia (77′ Dedo), Kasprzyk, Očipka, trener Jerzy Daniło.