Na drogach

Kierował rowerem i samochodem mając 4 promile

We wtorek jechał rowerem mając 4 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali go. Dzień później kierował volkswagenem… mając 4 promile alkoholu. Został zatrzymany. Co ciekawe, sąd zakazał mu kierować pojazdami za kierowanie po pijanemu.

Około godz. 17.20, policjanci jadący radiowozem drogą z Krempnej w kierunku Świątkowej, w miejscowości Kotań zauważyli jadącego „zygzakiem” z naprzeciwka volkswagena polo. Samochód nie miał również włączonych świateł mijania.

Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Po otwarciu drzwi okazało się, że za kierownicą siedzi 30-latek, którego dzień wcześniej zatrzymali, gdy pijany jechał rowerem. W czasie rozmowy wyczuli od niego intensywną woń alkoholu. Wynik badania stanu trzeźwości 30-latka wykazał prawie 4 promile. Mężczyzna nie miał przy sobie dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia samochodu. Posiada sadowy zakaz prowadzenia pojazdów do sierpnia br.

Za jazdę po pijanemu i niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE