Sport | rekreacja | turystyka

Kolejny tytuł mistrza Polski Aleksandra Czerwińskiego

Aleksander Czerwinski wraz z Arturem Popko, prezesem Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. Fot. archiwum
Aleksander Czerwinski wraz z Arturem Popko, prezesem Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A.
Fot. archiwum

Aleksander Czerwiński występujący w drużynie Professional Warszawa w kategorii plus 55 lat, uczestniczącej w XIV Mistrzostwach Polski Olbojów im. Wojciecha Zielińskiego w siatkówce został mistrzem Polski, a zarazem uznany za najlepszego zawodnika, otrzymując z rąk Prezesa Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. Artura Popko nagrodę MVP.

W niedzielę 17 maja 2009r zakończono w Kędzierzynie Koźlu XIV Mistrzostwa Polski Olbojów im. Wojciecha Zielińskiego. Mistrzostwa pod każdym względem były rekordowe. Było w nich najwięcej startujących drużyn, największa liczba rywalizujących zawodników, a także największa ilość przyznanych nagród indywidualnych. Mistrzostwa pokazały, że w siatkówkę można grać praktycznie bez względu na wiek. Najstarszy zawodnik miał 70 lat. Były reprezentant Polski Ryszard Bosek, mistrz świata z 1974r i mistrz olimpijski z 1976r powiedział, że cyt. „Dopóki starczy sił, by wstać z wózka inwalidzkiego, to można grać. Wystarczy odrobina chęci. Najważniejszy jest jednak ruch, bo to daje zdrowie”. Przy tej okazji istniała możliwość spotkań, rozmów i wspomnień z ludźmi, z którymi się kiedyś grało.

Bardzo dobrze zaprezentowała się również drużyna ”Gamrat” Jasło w kategorii wiekowej powyżej 45 lat. Zawodnicy jasielscy w stawce 12 zespołów zajęli 4 miejsce, co biorąc pod uwagę ich debiut w mistrzostwach, należy uznać również za wspaniały wynik.

Tadeusz Baniak

SŁOWA KLUCZOWE