Na drogach

Kotań: Rowerzysta z 4 promilami

Policjanci z Posterunku Policji w Krempnej zatrzymali mężczyznę, który po raz czwarty kierował rowerem po kilku „głębszych”. Tym razem pobił niechlubny rekord, miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj około 21.30 policjanci patrolujący Kotań, zauważyli jadącego całą szerokością drogi rowerzystę. Po zatrzymaniu, poczuli od niego intensywną woń alkoholu. Gdy mężczyznę zbadali na alkoteście, urządzenie wskazało 4,3 promila alkoholu w organizmie. W czasie kontroli okazało się również, że 30-letni mieszkaniec gminy Krempna, posiada sadowy zakaz prowadzenia pojazdów do sierpnia 2009 r., a na jeździe „pod wpływem” został zatrzymany po raz czwarty.

W ciągu minionej doby 30-latek nie był jedynym, który dopisał się do tej niechlubnej statystyki. Policjanci na terenie powiatu jasielskiego zatrzymali jeszcze trzech pijanych rowerzystów. Dwóch w miejscowości Niegłowice i jednego w Skołyszynie. Każdy z nich miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE