Kultura | rozrywka | edukacja

KPW: „Wiersze nie dają o sobie zapomnieć”

Klub Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na spotkanie literackie w ramach Tygodnia Bibliotek z Jadwigą Matuszewską i Urszulą Wójcik.

Jadwiga Matuszewska – zadebiutowała tomikiem „Dolina moja” w 2002 r. W 2009 r. wydała tomik „Zdziwienie”. Uczestniczy w spotkaniach poetów ziemi krakowskiej i opolskiej. Aktualnie mieszka w Kołaczycach. „Autorka czekała wystarczająco długo na swój debiut. Pierwszy tomik wyszedł w niewielkim nakładzie, ale wiersze tak jak miłość, nie dają o sobie zapomnieć”. Przez wiele lat uczyła języka polskiego w jednej ze szkół średnich w Jaśle.

Urszula Wójcik – mieszka w Jaśle. Jej droga poetycka trwa od 2001 roku, kiedy to zadebiutowała tomikiem „Zielona prowincja”. Przez kilka lat poetka przypominała o sobie wydając: „Z listów niewysłanych”, „Tymczasem”, „Ona”. Biblioteka już dwukrotnie zorganizowała spotkania poetyckie z jej udziałem. W tym roku wydała bajkę filozoficzną „Gdy resztki słońca zawisły ponad czasem”. Zadedykowała ją tym, którym rzeczy wymyślone nie są obojętne.

Spotkanie odbędzie się 11 maja (poniedziałek) w MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1, godz. 17.00.

Krystyna Ziemba | MBP w Jaśle

SŁOWA KLUCZOWE