Kultura | rozrywka | edukacja

„Legendy na naszej scenie” – promocja książki Bogusława Masteja

W ramach Tygodnia Bibliotek Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego zapraszają na promocję książki Bogusława Masteja „Legendy na naszej scenie”.

Jest to podręcznik metodyczny dla animatorów teatru wraz ze zbiorem podkarpackich legend. Zaopatrzony w uwagi i porady reżyserskie został napisany z nadzieją, że wieloletnie doświadczenie autora ułatwi kontynuatorom pracę teatralną z młodzieżą. B. Mastej jest też autorem kilkudziesięciu sztuk teatralnych i metodyki dla teatrów szkolnych „Na szkolnej scenie”. Na uwagę zasługuje cykl sztuk historycznych dla młodzieży: „Ballada Słowana”, „Sześć groszy krakowskich”, „Ogrodniczek królowej Bony” i „Czerwie dla knezia Bolka”.

Bogusław Mastej dzięki uzdolnieniom muzycznym i aktorskim angażował się w amatorski ruch teatralny w Niegłowicach i w Jaśle. W latach 1958-1965 pełnił funkcję metodyka szkolnych zajęć pozalekcyjnych w dziedzinie teatru, muzyki i choreografii. W 1957 r. w Szkole Podstawowej Nr 7 w Jaśle założył Młodzieżowy Zespół Teatralny „Arlekin”, na bazie którego opracował własny system metodyczny. Wciąż aktywnie prowadzi działalność społeczną i kulturalną. Działa w zarządzie Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.

Spotkanie odbędzie się 15 maja (piątek) w MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1, godz. 9.00

Krystyna Ziemba | MBP w Jaśle

SŁOWA KLUCZOWE