Informacje

Magda Tomkiewicz w „Pytaniu na śniadanie”

Magdalena Tomkiewicz (fot. arch.)
Magdalena Tomkiewicz.
Fot. arch.

Magdalena Tomkiewicz, dziesięcioletnia uczennica Szkoły Podstawowej nr 1, wystąpiła w porannym programie „Pytanie na śniadanie”, emitowanym na kanale 2 Telewizji Polskiej. Magda jest tegoroczną laureatką międzynarodowego konkursu plastycznego organizowanego pod patronatem UNESCO. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w Europie.

Dzisiejszy program poprowadzili dziennikarze telewizyjnej „Dwójki”: Odeta Moro-Figurska i Włodzimierz Szaranowicz. Do studia telewizyjnego Madzia została zaproszona razem z mamą Krystyną. Młoda plastyczka zaprezentowała widzom kilka swoich prac oraz dyplomy za udział w różnego rodzaju konkursach. Jak przyznała na antenie mama dziewczynki, Madzia od najmłodszych lat rozwija swoje zdolności artystyczne.

Taką pierwszą nagrodą było w 2007 roku, kiedy spośród 7000 prac po prostu została wyróżniona jej praca. To był taki rysunek pomalowany troszeczkę farbami. Tak się zaczęło i tak dalej co roku konkursy. Startuje w ogromnej ilości konkursów, wspierana przez szkołę, przez Młodzieżowy Dom Kultury i rozwija się. – powiedziała na antenie Krystyna Tomkiewicz.

Na pytanie prowadzącej program, czy w przyszłości będzie poszerzać swoją pasję, Magda skromnie odpowiedziała: – To się zaczęło jak miałam sześć lat. Zaczęłam malować w takim ośrodku. To się przeniosło jak przyszłam do szkoły. W pierwszych klasach już brałam udział w konkursach. Przeszło to pewnie od pradziadka i troszkę od mamy.

W programie, oprócz młodej plastyczki z Jasła, wystąpiła również dwójka innych utalentowanych dzieci: Joanna Niewińska – tegoroczna finalistka programu „Szansa na sukces” oraz Ziemowit Świtalski, który gra na fortepianie i równocześnie trenuje akrobatykę sportową.

Przypomnijmy tylko, że Magda Tomkiewicz jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Ombre et Lumiere”, organizowanego pod patronatem UNESCO. Na konkurs wpłynęły w tym roku prace plastyczne z całego świata. Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 została laureatką w grupie wiekowej 10-13 lat i nagrodę odbierze 16 maja br. we Francji podczas Międzynarodowych Spotkań Artystycznych.

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE