Kultura | rozrywka | edukacja

Magiczna Anatolia (zapowiedź)

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza 13 maja 2009 r. na prezentację filmu i relację z podróży po Turcji.

Wyżyna Anatolijska – Kraina obejmująca azjatycką część Turcji. Wnętrze półwyspu Azji Mniejszej zajmują stare, zrębowe płaskowyże i kotliny o wysokościach 900-1500 m n.p.m., z najwyższym szczytem Erciyes – 3917 m n.p.m. Środek wyżyny zajmuje słony step ze słonym jeziorem Tuzgölü. Ankara ze swym największym w kraju Muzeum Cywilizacji Anatolijskich, Kapadocja – kraina stworzona przez wulkany, Konya – kolebka duchowego mistycyzmu Zakonu Wirujących Derwiszy, czy wapienne tarasy Pamukkale to najważniejsze atrakcje w regionie. Autorem prezentowanego filmu, będącego relacją z ostatniej podróży po Turcji jest Andrzej Kukla, a o wrażeniach opowie Tomasz Dobrowolski.

Andrzej Kukla – urodzony w Jaśle, nauczyciel fizyki i matematyki, interesuje się astronomią, i historią. Przygodę z podróżowaniem rozpoczął od poznawania Polski; zna prawie każdy zakątek naszego kraju. Od kilku lat zafascynowany jest Bliskim Wschodem. Zwiedził między innymi Egipt, Izrael i Jordanię. Autor prezentowanego filmu, będącego relacją z ostatniej podróży po Turcji.

Tomasz Dobrowolski – przedstawiciel handlowy, zainteresowania: sport, podróże. Zafascynowany Bliskim Wschodem zwiedził Egipt, Turcję i Jordanię. Cele na przyszłość – Syria, Arabia Saudyjska, Izrael i Iran.

Spotkanie odbędzie się 13 maja o godz. 17.00 w Czytelni Głównej MBP.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE