Informacje

Młodzi napastnicy są już w rękach Policji

Jasielscy policjanci ustali, kto pobił 33-letniego mieszkańca Jasła. W styczniu, mężczyzna został zaatakowany i raniony nożem przez dwóch młodych mężczyzn, gdy wracał do domu. Dwaj 16-latkowie za ten czyn odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Do zdarzenia doszło 17 stycznia br. w Jaśle na ul. Piłsudskiego w rejonie przejścia przez torowisko, które prowadzi na os. Górka Klasztorna. Kilka minut po godz. 23, pokrzywdzony wyszedł z baru na ul. Floriańskiej i szedł w kierunku miejsca zamieszkania. Po przejściu torowiska został zaczepiony przez dwóch młodych ludzi. W pewnym momencie jeden z nich wyjął nóż, którym kilkakrotnie ranił pokrzywdzonego. Następnie napastnicy przewrócili go na ziemię i zaczęli kopać po głowie. Napadniętemu mężczyźnie udało się podnieść i uciec z miejsca zdarzenia. Trafił do jasielskiego szpitala.

Wykrycie sprawców to efekt pracy operacyjnej policjantów prowadzących postępowanie. Przez cztery miesiące zajmowali się wyjaśnieniem tej sprawy i poszukiwaniem sprawców. Funkcjonariusze zbierali informacje i analizowali je. Na podstawie zgromadzonego materiału wytypowali dwóch 16-letnich mieszkańców Jasła. Obaj zostali zatrzymani. Młodzi ludzie przyznali się do popełnienia przestępstwa. O ich losie zadecyduje sąd rodzinny.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE