Informacje

Muzyczne talenty w Gimnazjum nr 1

Pierwsze miejsce w konkursie wyśpiewała sobie Anna Tocka z klasy IIIg (fot. Damian Palar)
Pierwsze miejsce w konkursie wyśpiewała sobie Anna Tocka z klasy IIIg
Fot. Damian Palar

Dwie nagrody przywieźli ze sobą uczniowie Gimnazjum nr 1 w Jaśle z VII Konkursu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. To już kolejny sukces młodych piosenkarzy, którzy występują pod okiem opiekuna szkolnego zespołu Lucyny Szarek.

I edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Pieśni Patriotycznej miała miejsce w 2003 roku. Od początku patronuje jej prezydent miasta Rzeszowa. Z roku na rok grono uczestników powiększa się o kolejnych solistów oraz zespoły z całego województwa podkarpackiego. W tegorocznym przeglądzie zaprezentowało się 27 solistów, 9 zespołów instrumentalno-wokalnych oraz 15 zespołów wokalnych. Spośród najlepszych wykonawców w poszczególnych kategoriach, jury pod przewodnictwem dr Bożeny Stasiowskiej Chrobak z Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego wyłoniło najlepszych, którzy wystąpili w gali finałowej w Teatrze Maska w Rzeszowie.

Gimnazjum nr 1 reprezentowała Anna Tocka z klasy IIIg, która piosenką „Powrócisz tu” wyśpiewała sobie pierwsze miejsce w kategorii solistów. III miejsce w kategorii zespołów wokalnych zdobył zespół Mezzoforte wykonując utwór „Na Wawel”. Do udanych może zaliczyć również swój występ pierwszoklasistka Natalia Pawlik, która pięknie zinterpretowała utwór „Białe róże”.

Szkolny zespół przy Gimnazjum nr 1 w Jaśle prowadzi z powodzeniem Lucyna Szarek. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze muzycznej kariery.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE