Na drogach

Nowe fakty w sprawie wczorajszego wypadku motocyklisty

Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku do którego doszło wczoraj w Sławęcinie. Na drodze krajowej nr 28 zderzył się motocykl z fiatem uno. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Z zebranych dotychczas informacji wynika, że kierujący motocyklem, 24-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn, jechał od Jasła w kierunku Biecza. W Sławęcinie nie zachował należytych środków ostrożności i uderzył w skręcającego w lewo fiata uno.

Na skutek zderzenia się pojazdów dwie osoby trafiły do szpitala. Po wykonaniu wstępnych badań lekarskich u podróżującego fiatem pasażera stwierdzono złamanie żeber i stłuczenie płuc. Podejrzewany o spowodowanie wypadku 24-letni motocyklista doznał złamania lewej nogi oraz ogólnych otarć i potłuczeń ciała. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady, ustalili świadków. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Skołyszynie.

W czasie weekendu jasielscy policjanci w ramach akcji „Motocykl” skontrolowali prawie 40 motocyklistów. Główne wykroczenia jakie popełniali kierowcy jednośladów to przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz jazda bez wymaganych przepisami świateł. W pięciu przypadkach funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne motocykli, których używanie stwarzało zagrożenie w ruchu drogowym.

Od połowy kwietnia KPP w Jaśle uczestniczy również w kampanii „Użyj wyobraźni”, której celem jest propagowanie zgodnych z prawem, kulturalnych i bezpiecznych zachowań na drodze, oraz wskazywanie zagrożeń i przestrzeganie przed skutkami brawurowej jazdy.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE