Kultura | rozrywka | edukacja

„Piknik Rodzinny” – Dzień Matki, Dziecka, Ojca (zapowiedź)

Ksiądz Andrzej Sroka, fot. terazJaslo.pl
Ksiądz Andrzej Sroka.
Fot. terazJaslo.pl

Szkolny Chór „Soli Deo” I Liceum Ogólnokształcącego wraz z burmistrzem miasta Jasła, starostą jasielskim i Jasielskim Domem Kultury są organizatorami „Pikniku Rodzinnego”, który odbędzie się 31 maja na płycie jasielskiego Rynku. Gwiazdą wieczoru będzie występ zespołu Maleo Reggae Rockers z Warszawy.

Celem koncertu jest integracja spotkanie rodzin naszego miasta i powiatu, wspólna modlitwa i zabawa. Przez modlitwę, taniec i śpiew wyrażać będziemy chrześcijańską radość bycia jedną „Rodziną Bożą”.

W bieżącym roku obchodzimy w Diecezji Rzeszowskiej rok rodziny. Wcześniej nie było takiego koncertu , takiego święta ani w Jaśle ani nie słyszałem, żeby był gdzieś organizowany w Polsce. Był rok rodziny organizowany w 1994. W tym roku oczywiście były organizowane w różnych miastach święta rodzinne. Natomiast teraz, kiedy świętujemy w Diecezji Rzeszowskiej rok rodziny pomyślałem, że dobrze byłoby, gdybyśmy takie święto przeżyli właśnie w tym okresie, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. – tłumaczy ideę koncertu ksiądz Andrzej Sroka, opiekun szkolnego chóru „Soli Deo” I LO w Jaśle.

W ramach programu kulturalnego wystąpią dzieci Szkół Podstawowych i Przedszkoli naszego miasta oraz zespoły Hip Hop, Break Dance, Beat Box, tańca artystycznego i muzyki chrześcijańskiej. Gwiazdą wieczoru będzie Darek Malejonek z zespołem „Maleo Reggae Rockers” z Warszawy.

Podczas koncertu prowadzona będzie loteria fantowa przygotowana Szkolne Koło Caritas przy I LO. Dochód z loterii przeznaczony będzie dla chóru „Soli Deo”, który planuje na wakacjach wyjazd na Światowy Festiwal Młodych do Medjugorie (Bośnia). Organizatorzy myśleli o zorganizowaniu aukcji, natomiast nie udało się zebrać wartościowych przedmiotów, które można by poddać licytacji.

Szczegółowy program imprezy:
15:00 – prezentacje najmłodszych talentów
17:00 – tańce integracyjne, prezentacja tańców artystycznych, występy zespołów hip-hop, break dance, beat box
18:00 – koncert zespołu Pora Wiatru
19:00 – koncert chóru I LO „Soli Deo”
20:00 – gwiazda wieczoru: Maleo Reggae Rockers

Wszystkich, którzy chcą wesprzeć chór prosimy o wpłaty na konto SK Caritas przy ILO, nr: 07 1240 2337 1111 0010 0853 2456 tytułem – dar na cele kultu religijnego dla „SOLI DEO”.

W imieniu organizatorów zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE