Informacje

Przegląd kapel rockowych i inne kosmiczne atrakcje na jasielskim Rynku

W piątek na jasielskim Rynku odbędzie się kosmiczny piknik w ramach happeningu „Dogonić Kosmos IV”. Organizatorem spotkania jest Młodzieżowe Stowarzyszenie SoliDeo, we współpracy z Podkarpackim Amatorskim Stowarzyszeniem Astronomiczno – Astronautycznym, oraz Grupą Blizej-gwiazd.pl.

Organizatorzy happeningu przygotowali na jutrzejszy piknik wiele atrakcji. Od godziny 15 będzie można się przenieść w czasie dzięki pokazom walk szlachecko-rycerskich, które zaprezentuje Kielecka Kampania Wolontarska. W programie: pojedynki na szable, strzały z pistoletów, arkebuzów, salwy armatnie, zabawy plebejskie. Następnie odbędą się pokazy współczesnych sztuk walki, m.in. capoeiry i judo, a także pokaz współczesnych tańców.

Po tak znakomitej zaprawie spróbujemy wspólnie ustalić rekord w jednoczesnym synchronicznym „Tańcu Księżycowym” Michaela Jacksona. Ta część programu będzie mieć formę FlashMoba, do wspólnego tańca zapraszamy zatem wszystkich, którzy czują się choć odrobinę szaleni i w duchu cały czas są młodzi bez względu na to, czy mają 22 czy 102 lata. – mówi Marcin Mazur, organizator happeningu.

W ramach pikniku odbędzie się również druga edycja Jasielskiego Przeglądu Zespołów Rockowych. Pierwsza tego typu impreza odbyła się w czerwcu 2007 roku i przyciągnęła sporą rzeszę fanów mocnych rockowych brzmień. Od godziny 17 na scenie będą występować: Everynight, Led Astray, Magnificum, Tug Boat, Valkiria. Kapele powalczą o możliwość nagrania swojego materiału w studiu Polskiego Radia Rzeszów.

To już kolejna edycja happeningu „Dogonić Kosmos”. Jej organizatorzy chcą zarażać swoją pasją wszystkich mieszkańców miasta i regionu, nie zależnie od ich wieku. Przede wszystkim liczy się dobra zabawa.

Nikogo na siłę nie będziemy namawiać by został astronomem. W tym przypadku chodzi nam raczej o to, by ów kosmos stał się metaforą pasji każdego z nas. Stąd też różnorakie możliwości zrelaksowania się tego dnia, takie jak pokazy sportowe czy przegląd muzyczny. – dodaje Marcin Mazur.

Impreza organizowana jest w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Astronomii, ustanowionego przez UNESCO. Partnerem imprezy jest Urząd Miasta Jasła, oraz Zespół Szkół im. Teodora Marchlewskiego w Trzcinicy. Sponsorami zaś PGNiG oddział Jasło, firma Jafar S.A., Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców, Księgarnia u Jacka, Adams Computers, Wizart oraz firma Sigma- Usługi Teleinformatyczne.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE