Informacje

Setne urodziny mieszkanki Kołaczyc

Szanowna Jubilatka w gronie rodziny, fot. archiwum
Szanowna Jubilatka w gronie rodziny.
Fot. UG w Kołaczycach

12 maja 2009r. odbył się uroczysty Jubileusz Setnych urodzin mieszkanki Kołaczyc pani Anny Glazur.

Jubilatka przyjmowała życzenia od władz Gminy Kołaczyce Wójt Małgorzaty Salachy, sekretarz gminy Emilii Myśko – Wiejowskiej, naczelnika wydziału przyznawania emerytur i rent z ZUS Jasło Lucyny Kościółko, dyrektora Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Stanisława Rogaczewskiego z delegacją uczniów z Sowiny, od sąsiadów i najbliższej rodziny.

Uhonorowana została również Listem Gratulacyjnym od Premiera Rządu Rzeczypospolitej Polskiej pana Donalda Tuska.

O godzinie 18-tej mszę świętą w intencji Jubilatki odprawił ks. prałat Jan Sabat. Pani Anna Glazur całe swoje zawodowe życie związała z zawodem nauczycielskim. Od 1929 roku do 1939 była nauczycielką Szkoły Podstawowej koło Łowicza. Po wojnie, aż do emerytury pracowała na terenie Gminy Kołaczyce w szkołach podstawowych w Sowinie, Kołaczycach i Bieździedzy.

O pani Annie Glazur można powiedzieć, że jako bardzo skromny człowiek zawsze starała się być pomocna innym, a jej charakterystykę możną ująć i zacytować słowami listu młodszej koleżanki Pani Anny Salachy, przesłanego z okazji Jubileuszu „zawsze byłam pełna uznania dla Pani wiedzy, inteligencji oraz umiejętności współżycia z ludźmi”.

(UG w Kołaczycach)

SŁOWA KLUCZOWE